Загроза для України виходить відусюди, де є російські війська

Росія може завдати удару й з півночі, південного заходу та тимчасово окупованого Криму, де росіяни зосередили суттєві наступальні спроможності
Про це заявив начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко в інтерв’ю «Укрінформу».
«Загроза для України виходить відусюди, де є російські війська. Це не лише Схід. Ми можемо чекати удару від російських угруповань з півночі, з південного заходу і з півдня, з Криму, де росіяни зосередили суттєві наступальні спроможності», — заявив генерал армії України Віктор Муженко, коментуючи загрозливі натяки з боку РФ.
Він додав, що в Генштабі реально оцінюють ці загрози воєнного характеру та прораховують ймовірні сценарії розвитку подій на випадок масштабної російської агресії: «Ці сценарії відпрацьовуються під час навчань, ми вчимося мобільній та гнучкій обороні, концентруємо зусилля на найбільш загрозливих напрямках».
Водночас начальник Генштабу назвав головну перевагу українців. «При тому, що Російська Федерація володіє більшою кількістю зброї та людського потенціалу, в нас є ключова перевага. Ми — на своїй землі, яка буде буквально горіти під ногами окупантів», — наголосив він. — Ситуація нині докорінно відрізняється від тієї, що ми мали на початку війни вже майже три роки тому. Бойовий потенціал Збройних Сил незрівнянно вищий, війська навчені й забезпечені, оснащені зброєю і сучасним зв’язком, вони набули реального досвіду бойових дій.
Окрім того, в Україні зараз вже є майже 100 тисяч резервістів оперативного резерву — солдати і офіцери, які мають військовий досвід, пройшли найскладніші випробування і вистояли під вогнем. «Ці люди мотивовані, з бойовим досвідом, дисципліновані та мобільні. Це величезна сила», — наголосив Віктор Муженко.
Також нині відбувається формування підрозділів територіальної оборони.
«Усе це в комплексі робить можливу агресію РФ безглуздою. Адже агресор зазнає величезних втрат і не зможе контролювати території навіть у випадку певного просування вглиб України. Військові можливості Російської Федерації великі, але не безмежні. З іншого боку, такі втрати політичному керівництву РФ доведеться пояснювати власному народу».

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.