Тільки сліпий не бачить, що почалася Холодна війна.

Тільки сліпий не бачить, що почалася Холодна війна

Дмитро Тимчук про можливе перекидання російських військ в Білорусь в ексклюзивному інтерв’ю для апострофу

 

У 2017 році Російська Федерація готується збільшити кількість військових вантажних перевезень до Білорусі. Зокрема, з Росії в Білорусь повинні прибути до 4162 вагонів з вантажами військового призначення. Така масштабна логістика говорить про бажання російської сторони розгорнути на території Білорусі велике військове з'єднання, здатне загрожувати як Україні, так і Білорусі. Координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук вважає, що військові приготування РФ свідчать про початок нової Холодної війни і про те, що Росія не відмовилася від планів широкомасштабного вторгнення в Україну.

По-моєму, лише сліпий не бачить, що ми можемо констатувати початок нової Холодної війни. НАТО почав перекидати свої підрозділи на східні кордони Альянсу. Росія приступила до цього процесу раніше, насамперед сконцентрувавшись на прикордонних територіях з Україною. Однак ми можемо очікувати, що Росія буде залучати всіх своїх союзників у регіоні для того, щоб сформувати набір військових частин, здатних створювати ударні угруповання.

Другий момент — це агресія проти України. Ми раніше бачили, як в кінці минулого і на початку цього року Росія приступила до створення нових військових баз вздовж усього кордону з Україною. Відповідно, Кремль буде використовувати і територію Білорусі, щоб створювати бази поблизу північних кордонів України. У будь-якому випадку можливе перекидання військ в Білорусь — це ще один важіль тиску на Україну. Фактично, уся зовнішня політика Росії спрямована на те, щоб чинити такий тиск на нашу країну.

Але якщо розглядати наші північні і північно-східні регіони як можливий театр військових дій, то я ставлюсь до цього досить скептично. Наш північний напрямок — це Полісся. Навіть у Другу світову війну бойові дії там йшли в досить обмежених масштабах. Ліси і болота не призначені для дій великих з'єднань. Але є й інша загроза. Вона полягає в тому, що авіаційний ударний кулак Росії в Білорусі буде нарощуватися. Ось це вже дійсно реальна проблема, яка може з'явитися у разі широкомасштабного вторгнення з боку Росії.

Чи можливо таке вторгнення? Цього ми в жодному разі не маємо права виключати. Створення тих же баз з російської сторони свідчить про те, що такий сценарій існує. А будь-яка армія повинна готуватися до найбільш масштабних загроз, якими б малоймовірними вони ні були. Для нас така загроза — це широкомасштабне військове вторгнення з боку Російської Федерації.

Дмитрий Тымчук, координатор групи "Інформаційний спротив" спеціально для "Апострофу"

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.