Стрічку з почесною назвою вручили 26 окремій артилерійській бригадій до її 15-річчя

26 артилерійська бригада ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича зібрала бердичівлян і гостей міста біля меморіалу «Слава Героям!», щоб разом відсвяткувати своє 15-річчя. Урочисті заходи взяли початок біля «вічного вогню»: під звуки військового духового оркестру тут вишикувались герої свята та їх командири, гості, що прийшли привітати військовослужбовців з «днем народження», молодь з прапорами та очільники міста.

 

26 артилерійська бригада була сформована 30 жовтня 2004 року на підставі Директиви Міністра оборони України від18 червня2004року на базі62-ї окремої механізованої бригади. У 2014 році у зв’язку з російською збройною агресією весь особовий склад частини став на захист Вітчизни. Підрозділи бригади взяли участь в бойових діях на сході України, воїни-артилеристи відзначилися у боях за Слов’янськ, станицю Луганську, Старобєшево, Дебальцево, Іловайськ, Бахмут, Горлівку, Савур-Могиллу та інші населені пункти Згідно розпорядження голови Верховної Ради України від 13 червня за вагомий внесок у справу захисту державного суверенітету і територіальної цілісності України, мужність і героїзм, проявлені під час бойових завдань у зоні АТО 26 артилерійську бригаду нагороджено грамотою ВРУ. А Указом Президента України від 06 травня цього року бригаді присвоєно почесне найменування «імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича».

 

На урочистостях була присутня внучка Романа Дашкевича – одного із засновників сучасної української артилерії. Олена Борисюк зазначила, що для неї є велик честь, що її дідусь став взірцем для багатьох військових. Він все життя віддав військовій справі і нині його ім’ям названа бригада, яка достойна носити його ім’я.

Урочистий ритуал вручення бригаді стрічки до бойового прапора з почесним найменуванням частини здійснив командувач ракетних військ і артилерії ЗСУ, заступник командувача сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант В’ячеслав Горбилов. Отримав її командир 26 артилерійської бригади підполковник Андраник Гаспарян.

 

На адресу воїнів-артилеристів пролунали численні привітання. З побажаннями міцного здоров’я кожному військовослужбовцю та його родині, мирного неба над головою та якнайшвидшого завершення військових дій, розвитку та процвітання нашій державі і військовій частині зокрема, вдосконалення професійних навиків лише на навчальних полігонах виступили перший заступник міського голови Роман Левицький, посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс, капелани зі сходу України, які підтримують і допомагають військовослужбовцям з першого дня АТО та командир бригади.

 

Військовий капелан Бердичівської 26 артилерійської бригади ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича отець Василій прочитав молитву, освятив прапор бригади та окропив свяченою водою воїнів, благословивши їх. Присутні вшанували пам’ять загиблих героїв покладанням квітів до меморіалу. На завершення урочистостей особовий склад бригади пройшов урочистою ходою центральною вулицею міста до міського Палацу культури.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.