Бригади отримали почесні найменування

58 окрема мотопіхотна та 26 окрема артилерійська бригади оперативного командування «Північ» отримали почесні найменування.

Сьогодні, у День піхоти, відповідний указ підписав Президент України Петро Порошенко.

Віднині 58-а бригада носитиме ім'я гетьмана Івана Виговського, а 26-а бригада іменована на честь генерал-хорунжого Романа Дашкевича.

58 окремій мотопіхотній бригаді присвоєно найменування «імені гетьмана Івана Виговського» - українського військового, політичного і державного діяча, гетьмана Війська Запорізького. У битві під Конотопом, де на сьогодні знаходиться пункт постійної дислокації підрозділів бригади, 9 липня 1659 року вщент розбив стотисячну Московську армію.

26 артилерійській бригаді присвоєно почесне найменування «імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича» - офіцера-артилериста, який на початку Української революції 1917-1919 років сформував та очолив артилерійський підрозділ у складі Корпусу Січових Стрільців. Брав активну участь в запеклих боях з червоногвардійськими частинами, які рвалися до Києва, а в березні 1918 року визволяв місто від російсько-більшовицької окупації. У 1919 році, будучи командиром гарматної бригади Січових Стрільців Дієвої армії УНР, брав активну участь у всіх бойових операціях Армії УНР. Роман Дашкевич вважається одним із засновників сучасної української артилерії.

 

 


 

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.