Про те, як скористатися таким правом, інформує Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції
За висновками лікарів, переважна більшість бійців, які повертаються з зони бойових дій, потребують психологічної реабілітації. Бо часто хлопці, які пройшли війну, «привозять передову» додому. Їм потрібна адаптація. Для когось цей процес нетривалий, безболісний, а для інших — складний або навіть драматичний. Відомий вислів про те, що час лікує, у цьому випадку може не спрацювати. Тому треба довіритися спеціалістам. В Україні є спеціалізовані центри, які безкоштовно надають психологічну допомогу.
Послуги з психологічної реабілітації надаються учасникам АТО в реабілітаційних установах, з якими Державною службою, в установленому законодавством порядку, укладено договір про надання таких послуг.
Для того щоб скористатися правом на психологічну реабілітацію, учасник АТО має звернутися до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації та написати відповідну заяву.
До заяви додаються:
1) копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
2) документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
Таким документом може бути:
довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з Порядком надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413 (зі змінами);
рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;
довідка про обставини травми (для осіб, які зазнали поранення внаслідок бойових дій у районі проведення антитерористичної операції);
витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).
Слід пам’ятати, що під час подання копій посвідчень, необхідно обов’язково надати для перевірки й оригінали.
Орган соціального захисту населення реєструє зазначені вище документи у відповідному журналі та видає отримувачу направлення до реабілітаційної установи.
Після отримання від органу соціального захисту населення направлення на реабілітацію (із зазначенням початку та закінчення курсу реабілітації), отримувач прибуває до реабілітаційної установи у термін, встановлений у направленні.
Варто звернути увагу на те, що для отримання психологічної реабілітації жодних документів у медичних установах оформлювати не потрібно.
Також радимо із запитаннями, що виникають стосовно можливостей або механізму отримання послуг з психологічної реабілітації, звертатися до відділу соціальної, професійної адаптації та психологічної реабілітації Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції телефоном за номером: (044) 281-08-31 або електронною поштою за адресою: [email protected]
Комментариев:0