Фейк про «спалах коронавірусу в одній з військових частин Конотопа» виявився…

«Станом на 10.00 19 липня в Збройних Силах України хворіє 140 осіб на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Всього за час пандемії одужало – 516 осіб, летальних випадків – 5. На ізоляції (в тому числі самоізоляція) перебуває 296 осіб. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція найближчих три доби – 43 особи».

Суха статистика на офіційній сторінці Командування Медичних сил Збройних Сил України нікого вже не зачіпає. Цифри, цифри… Більші та менші, безіменні та безликі.

І лише коли біда трапляється у твоєму місті – серце раптом стискається тривожно: а раптом і я? Чи мої рідні?

Не дивно, що запущений недавно фейк про «спалах коронавірусу в одній з військових частин» сколихнув ціле місто Конотоп і цілу Сумщину.

Що ж насправді сталося в тихому глухому місті неподалік російського кордону, яке більшість з нас пам’ятає лише в якості майстерно описаного Квітка-Основ’яненком місцем загадкових пригод «конотопської відьми»? Невже таки справді – півбригади злягло з вірусом і небезпечна хвороба може охопити все місто?

 

Як розповіли в Командування Медичних сил ЗСУ, з початку епідемії і донині, тобто, станом на 21.07.2020р., на коронавірус захворіло 669 військовослужбовців Збройних Сил України (для порівняння: загалом в Україні за той же період захворіло 60 тисяч 166 осіб). З них 524 одужали, ще 140 хворіє і 5 померли. У військових частинах та установах оперативного командування «Північ», до яких відноситься і згадувана військова частина в Конотопі, за той же період захворіли лише 8 осіб, з яких 7 вже одужало: по одному-двоє в Черкаському, Житомирському та Київському військових комісаріатах, тобто, там, де особовий склад постійно контактує з великою кількістю цивільних громадян; двоє в пункті постійної дислокації військової частини Новоград-Волинського і один випадок в уже згаданій нами військовій частині Конотопа.

Ще раз: один випадок. В Конотопі військовослужбовець захворів ОДИН.

То де ж «епідемія»??? Де небезпека для військових і цивільних?

Фейк про «спалах коронавірусу в одній з військових частин Конотопа» виявився… 

Читаємо офіційну довідку з даної військової частини: «О 14.44 годин 19.07.20р. від Сумського відділу ДУ «Сумський обласний лабораторний центр» Міністерства охорони здоров’я України надійшла інформація про те , що у громадянина Василя Т., який є військовослужбовцем військової частини А***, методом тестування ПЛР+ підтверджено захворювання на COVID -19. За кордон не виїжджав; з особами, хворими на COVID -19 не контактував. Даний військовослужбовець, 1963 року народження, має кілька серйозних захворювань, з приводу яких проходив лікування в лікувальному закладі*** м. Київ і тільки-но прибув з післялікарняної відпустки. Під час огляду медиками медичної роти військової частини, мав підвищену температуру і висловлював скарги на своє самопочуття, тому терміново був госпіталізований до інфекційного відділення КНП КМР «Конотопська ЦРЛ ім.ак.М.Давидова», де і було діагностоване захворювання».

Ми попросили прокоментувати подію тимчасово виконуючого обов’язки начальника медичної служби оперативного командування «Північ» підполковника медичної служби Михайла Ладаная:

Фейк про «спалах коронавірусу в одній з військових частин Конотопа» виявився… 

-Так, даний факт мав місце. На щастя, це лише третій випадок захворювання в військових частинах нашого оперативного командування за весь час, що в світі триває епідемія. З метою недопущення поширення захворювання, медичними працівниками військової частини, в якій, як і загалом в Збройних Силах України, проводиться системна протиепідемічна діяльність (термометрія на вході до частини, дворазова щоденна дезинфекція приміщень дезрозчинами, обробка поверхонь тощо), одразу було вжито необхідних заходів, передбачених розпорядженням Командування Медичних сил.

Фейк про «спалах коронавірусу в одній з військових частин Конотопа» виявився…

Даний випадок доведений до всього особового складу військової частини. Проведено посилену дезинфекцію адміністративних та службових приміщень частини, де перебував захворівший; здійснено повну санітарну обробку дезинфікуючими засобами приміщень військової частини та прилеглої території. На щастя, військовослужбовець тільки-но повернувся з лікування, тож відслідкувати, з ким він контактував у частині, було нескладно. П’ятеро бійців, що мешкали з ним в одному приміщенні, та медиків, що оглядали його в день прибуття, було протестовано у вже згаданій лікарні міста Конотоп. Тестування пройшли також близько 50 військовослужбовців, що мешкали в тій самій казармі, що й захворівший. На даний момент результати тестів негативні, тобто, захворювання немає. Але ситуацію ми тримаємо на контролі: проводиться щоденний скринінг температури тіла військовослужбовців безконтактним термометром на початку та в кінці робочого дня; постійно проводиться опитування військовослужбовців медичним персоналом щодо стану здоров’я особового складу. Згідно наказу командувача оперативного командування «Північ» у військовій частині продовжено та посилено масковий режиму та обов`язкова обробка рук гігієнічними спиртовмісними засобами.

Фейк про «спалах коронавірусу в одній з військових частин Конотопа» виявився…

 

Таким чином, фейк про «спалах коронавірусу у військовій частині» виявився звичайним фейком. Ми розуміємо стурбованість громадян, викликану нагнітанням істеричних настроїв у соцмережах стосовно цього небезпечного захворювання, тож обов’язково триматимем читачів в курсі подій стосовно даного одиничного випадку та імовірних випадків, які, не дай Боже, можуть статися в майбутньому.

Прес-служба оперативного командування «Північ»

спільно с медичною службою оперативного командування «Північ»

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

    Про сайт

    Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: [email protected] Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.