«Пам’ятаймо про тих, хто помер голодною смертю…»

Напередодні 83-х роковин голодомору, який відібрав мільйони життів, кореспондент «Народної армії» поспілкувався з представниками різних верств населення. Ось що вони думають стосовно цієї трагедії.

5475_p_13_img_0001ddОлена Степаненко, педагог:

— Кілька років тому до рук потрапила книга британського письменника Роберта Конквеста «Жнива скорботи», в якій розповідається про причини і наслідки голодомору 1932–1933 років. Опираючись на конкретні документи, факти, її автор розказав про масштаби тієї трагедії, яка випала на долю нашого народу. Читаючи її, відчувала жах, інколи не вірилося, що таке могло бути!

5475_p_13_img_0002sssОлександр Шайновський, капітан:

— Люди мого покоління щасливі, що на їхню долю не випало стільки випробувань, скільки пережили наші діди і прадіди на початку 30-х років минулого століття. З літератури, публікацій у періодичних виданнях знаю, що тоді голодною смертю вимирали цілі села. Сьогодні більшість російських експертів стверджують, що ніякого штучно влаштованого голоду не було. Але ж архівні документи досить переконливо свідчать про те, що саме більшовицька влада організувала геноцид українського народу, намагаючись провчити українців, які не бажали їй коритись.

5475_p_13_img_0003Володимир Гребенюк, полковник у відставці:

— Те, що відбувалося понад 80 років тому на українській землі, інакше, як планомірним винищенням українського народу важко назвати. Адже тоді голодною смертю загинули мільйони людей. Комуністичних вождів того часу, які влаштували цей «експеримент» над українцями, насамперед над селянством, можна порівнювати — за масштабами злочинів — з вождями третього рейху, які мільйонами нищили людей.

 

5475_p_13_img_0004Наталя Яновська, пенсіонерка:

— Я щаслива, що Бог дав мені віку і я дочекалася часів, коли Україна гідно вшановує жертв голодомору, влаштованого більшовицькою владою. Адже в багатьох містах і селах споруджено меморіали, пам’ятники на їх честь, українці по всій країні згадують тих, кого забрала голодна смерть, знято чимало документальних та художніх фільмів, написано багато книг. Отже, молодь знатиме правду про ті трагічні часи.

Сергій ЗЯТЬЄВ

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

    Про сайт

    Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: [email protected] Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.