У Житомирі відкрили меморіальну дошку бійцеві 30-ї бригади Юрію Амельчакову, який загинув 31 липня 2014 року на Донеччині.

У Житомирі відкрили меморіальну дошку бійцеві 30-ї бригади Юрію Амельчакову, який загинув 31 липня 2014 року на Донеччині. Важкі поранення боєць отримав поблизу Степанівки, коли у складі групи рухався на бойове завдання і потрапив під обстріл. Троє його побратимів потрапили у полон. Після бою поранений Юрій ще добу телефонував у частину, чекав на допомогу і помер від отриманих ран.
 
 
«У районі Степанівки село Маринівка. Ми потрапили в засідку, нас обстріляли, перша машина згоріла, нас забрали в полон тих, що залишились живі: я, Загладько і Коля Ковбасюк, а хлопці загинули. Юра загинув. Ще добу він був живий, допомога не прийшла, просив він, дзвонив. І вийшло, що загинув він», – розповідає бойовий побратим Юрія – Олександр Луценко, який того дня потрапив у полон.
Тіло Юрія Амельчакова повернули українській стороні тільки через 5 місяців. Після 8 місяців ідентифікації бійця поховали на військовому кладовищі у Житомирі. У січні 2016 року Юрій Амельчаков нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).
Меморіальну дошку встановили на фасаді школи №21, в якій вчився Герой і де нині навчається його 14-річна донька і до якої ходитиме молодший син. Вшанувати пам’ять Юрія Амельчакова прийшли його рідні, побратими, однокласники, представники влади та духовенство.
«Ця дошка важлива не тільки для мене, але й для моєї дочки, бо вона навчається в цій школі, і для дітей важливо, бо вони повинні пам'ятати і знати про своїх героїв. Про всіх, не тільки про мого чоловіка», – розповіла дружина Героя Ксенія Амельчакова.
Під час урочистостей завідувач сектору державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО у Житомирській області Валерій Логінов звернувся до представників влади та освітян з ініціативою присвоїти школі №21 ім’я Юрія Амельчакова.
Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.