Підведення підсумків в оперативному командуванні «Північ»//Summing up in Operational Command “North”

Підведення підсумків в оперативному командуванні «Північ» показало: до завершення року військові частини та установи прийшли з високими результатами/Summing up in Operational Command "North”: by the end of the year military units reached high results.

The Commander of the Operational Command "North” mentioned: the goal was to provide the readiness of the HQ, units and personnel of the Operational Command "North” in order to conduct operational tasks in the repulse of the armed aggression and deterrence of large-scale armed aggression of the enemy on the entrusted directions, improvement of the defensive and stability actions, readiness for the offensive actions, restoration of the territorial integrity of Ukraine, transition to NATO standards during the training of the personnel and military units.

Підведення підсумків в оперативному командуванні «Північ»//Summing up in Operational Command “North” 

Як зазначив командувач військ оперативного командування «Північ» генерал-майор Валерій Залужний, метою підготовки військ оперативного командування «Північ» в 2020 році було забезпечення готовності управління оперативного командування, військових частин та особового складу до виконання оперативних завдань щодо відсічі та стримування широкомасштабної збройної агресії противника на ввірених напрямках, удосконалення способів ведення оборонних та стабілізаційних дій, готовність до ведення наступальних дій та відновлення територіальної цілісності України, а також перехід на стандарти НАТО в підготовці особового складу та навчанні військових частин. 

Основні зусилля в 2020 році були зосереджені на підготовці штабів військових частин, проведенні заходів бойового злагодження бойових частин та бойового забезпечення, досягненні високого рівня мобілізаційної та бойової готовності. Застосовувались новітні технології: комплексна автоматизована система управління «Дзвін» була успішно випробувана під час бригадних навчань однієї з бойових бригад, продемонструвавши не лише високі спроможності даного способу управління військами, але й високу фахову підготовленість офіцерів управління оперативного командування та управління бригади. Вперше такий комплекс був застосований як на стратегічному, так і на тактичному рівні, показавши свою високу ефективність в порівнянні з традиційними способами управління. «Набутий під час цих навчань досвід планування бойових дій та управління військами з застосуванням комплексного програмного забезпечення буде нами всебічно розширюватись в новому навчальному році», - зазначив командувач військ оперативного командування «Північ» генерал-майор Валерій Залужний.

Підведення підсумків в оперативному командуванні «Північ»//Summing up in Operational Command “North” 

Крім участі в заходах з підготовки оперативного командування, протягом року військові частини взяли участь у двох міжнародних навчаннях: в рамках міжнародної тренувальної місії ЛитПолУкрбриг (LITPOLUKRBRIG) та у багатонаціональному навчанні Репід Трейд-2020 (Rapid Trident-2020). На даний час триває підготовка підрозділів однієї з військових частин оперативного командування в рамках Об’єднаної багатонаціональної групи «Україна JMTG-U». За рік було проведено два бригадно-тактичних навчання з бойовою стрільбою, що дозволило вивести бойові бригади в зону проведення операції Об’єднаних сил повністю підготовленими до виконання задач за призначенням.

В оперативному командуванні було успішно здійснено перехід на новий штат, триває переведення на нові штати у військових частинах.

Підведення підсумків в оперативному командуванні «Північ»//Summing up in Operational Command “North” 

Величезна увага протягом року приділялась підвищенню індивідуальних спроможностей особового складу. Особливої актуальності в умовах боротьби з короновірусною пандемією набули заходи з фізичної підготовки. Вони були спрямовані на підтримання фізичних спроможностей військовослужбовців, розвиток загально-прикладних та спеціальних фізичних якостей, зміцнення здоров’я та підвищення стійкості організму до дії несприятливих факторів військово-професійної діяльності. Вчасно вжиті карантинні заходи суттєво знизили ризик зараження особового складу вірусними інфекціями та дозволили весь рік стримувати показники захворюваності на мінімальному рівні.

У зв’язку з переходом Збройних Сил України на стандарти НАТО особливої актуальності набуло опанування іноземними мовами. В оперативному командування «Північ» було організовано вивчення англійської мови для офіцерів, сержантів та солдатів – протягом півроку близько ста військовослужбовців отримали можливість підвищити свій рівень володіння мовою і пройти тестування на підтвердження рівня СМР-1 та СМР-2.

Підведення підсумків в оперативному командуванні «Північ»//Summing up in Operational Command “North” 

Було приділено також велику увагу поліпшенню матеріально-технічної бази військових частин оперативного командування «Північ». Проведено ряд заходів з її вдосконалення на 242 загальновійськовому полігоні та на полігонах окремих військових частин: оновлені маршрути з перешкодами та навчальні місця з завантаженням ОВТ на залізничні та автомобільні платформи, збудовані нові навчальні місця, проведено ремонти пунктів управління та боєпостачання, закуплено комплекти тепловізійних радіокерованих мішеней та інше обладнання. В новому році планується продовжити закупівлю та встановлення нового обладнання.

Підведення підсумків в оперативному командуванні «Північ»//Summing up in Operational Command “North” 

Не залишилися поза увагою також питання організації побуту особового складу. Триває будівництво гуртожитків поліпшеного типу та преобладнання їдалень в розташуванні військових частин. За рік вдалося ввести в експлуатацію дві капітально відремонтовані та повністю переоснащені їдальні; військовослужбовці контрактної служби ще двох бойових бригад після повернення з зони проведення операції Об’єднаних Сил заселилися в тільки-но збудовані зручні гуртожитки. Всі бойові бригади переведені на харчування за каталоговою системою. На черзі – переведення ще кількох військових частин на таку ж систему. 

Питання морально-психологічного та інформаційного забезпечення в оперативному командуванні «Північ» завжди підтримувались на високому рівні. Якісна організація святкування 5 річниці оперативного командування; створення музею та випуск 100-сторінкового інформаційного буклету про військові частини оперативного командування «Північ» з висвітленням їх бойового шляху; проведення двох тематичних фотоконкурсів та трьох фотовиставок, створення музею частини в 26 артилерійській бригаді та документальних фільмів про оперативне командування «Північ», про 26 артилерійську, 72 та 30 механізовані бригади; перейменування вулиці на честь полеглого в зоні виконання бойової задачі командира 1 танкової бригади Юрія Межакова та інші заходи з морально-психологічного забезпечення дозволяють підтримувати бойовий дух особового складу військових частин та установ на високому рівні, мотивують громадян України до служби саме в частинах оперативного командування «Північ». Ця робота, в числі інших, є однією з причин успішного виконання мобілізаційних планів територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, підвищення авторитету Збройних Сил України в цілому та військових частин оперативного командування в українському суспільстві.

Підведення підсумків в оперативному командуванні «Північ»//Summing up in Operational Command “North” 

Підводячи підсумки, командувач оперативного командування «Північ» генерал-майор Валерій Залужний відзначив якісну, злагоджену роботу всіх управлінь та служб оперативного командування, військових частин і установ та нагородив особовий склад. Найкращою за всіма показниками в 2020 році в оперативному командуванні «Північ» і загалом в Збройних Силах України визнана 30 омбр, особовий склад якої виборов першість у минулорічного переможця – 26 абр. Інші військові частини теж підійшли до завершення навчального року з високими показниками, значно кращими, ніж минулого року. 

На наступний рік командувач визначив наступні задачі: підвищення рівня підготовки військових частин, застосування нестандартних підходів до виконання бойової задачі, застосування набутих знань і компетенцій в бойовій обстановці; продовження реконструкції матеріально-технічної навчальної бази, ремонти та оновлення техніки та озброєння; поліпшення побутових умов та харчування військовослужбовців. Командувач підкреслив, що питанням першочергової важливості для командирів всіх рівнів має лишатися збереження життя і здоров’я військовослужбовців, що досягається грамотним плануванням бойових дій та навчальних заходів, забезпеченням високої навченості кожного військовослужбовця та злагодженістю військових підрозділів, в тому числі тилових, якісним морально-психологічним та медичним забезпеченням військових частин та скоординованими діями мобілізаційних відділів центрів комплектування та соціальної підтримки.

«З поставленими нами на цей рік завданнями ми впорались. За деякими напрямками – бойовою підготовкою, морально-психологічним забезпеченням та іншими – ми визнані кращими в Сухопутних військах та у Збройних Силах України. Це не означає, що ми вже досягли вершин досконалості, це значить лиш те, що ми підійшли до них значно ближче, ніж інші. В наступному році маємо зробити ще низку важливих кроків, які дозволять нам вийти на рівень кращих за всіма показниками», - наголосив генерал-майор Валерій Залужний, вручаючи особовому складу почесні відзнаки, грамоти, призи і подарунки.

Підведення підсумків в оперативному командуванні «Північ»//Summing up in Operational Command “North” 

«Цей рік був важким для нас. Насичений заходами, ускладнений світовою пандемією COVID-19, напружений трансформацією управління оперативного командування та переходом на нові штати. Військові частини командування Сухопутних військ вже майже сім років успішно виконують бойові завдання на сході країни, і найближчим часом ця ситуація навряд чи зміниться. З основними завданнями оперативне командування «Північ» в цілому впоралось. Впевнений, що виявлені вами в ході роботи недоліки, про які ви самі відкрито говорили зараз, ви усунете – самостійно чи з нашою допомогою, тож не буду на них зупинятись. Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський високо оцінює вашу діяльність і пишається вашими досягненнями. Він висловлює вам подяку за той рівень відповідальності, професійності і дисциплінованості, який ви виявляєте під час виконання поставлених вам завдань. Наступний рік не обіцяє бути легшим: війна на сході України продовжується, пандемія триває – але ми певні, що і в наступному році ви покажете такі ж високі результати, як щороку і цьогоріч», - зазначив тво заступника командувача Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-майор Олександр Голоднюк, який вручив кращим військовослужбовцям сертифікати на 3 і 5 тисяч гривень від командувача Сухопутних військ Збройних Сил України.

Підведення підсумків в оперативному командуванні «Північ»//Summing up in Operational Command “North”

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.