Головний сержант механізованої роти старшина Сергій Улітенко

Головний сержант механізованої роти старшина Сергій Улітенко

Ворожий танк вже «прасував» гусеницями українські окопи. Старшина Сергій Улітенков глянув управо, звідки по танку вдруге не влучив з гранатомета побратим Андрій. Бачив, що тому стріляти вже не можна, бо зачепить своїх. Сам він також з першого разу в танк не поцілив. Тому перед другим пострілом старшина затримав подих, прислухався до калатання серця і дещо вгамував тремтіння рук. Танк був за тридцять метрів, шанс зупинити металеву гору був останнім.

...Друга граната Сергія вцілила точно під башту. Старшина відкинув відстріляний контейнер та майнув в окоп по третю «муху». Останню гранату Сергій випустив, майже не цілячись. Вона знову влетіла під башту, і танк остаточно застиг.

Що цікаво, про цей випадок головний сержант 1-ї механізованої роти 30-ї окремої механізованої бригади старшина Сергій Улітенков у розмові зі мною не згадав. Такі вже вони, справжні герої. А може, й не до того йому було після перельоту з Тбілісі, де він проходив курс медичної реабілітації разом з дев’ятьма побратимами. Один із хлопців дочекався, поки старшина відійде по документи:

— Товаришу підполковник! Я сержант Іван Бурдюг з «тридцятки». Допоможіть Улітенкову! В нього було важке поранення в голову. Багато хто в таких випадках звільняється зі служби, а він рветься до бригади, в АТО. Він на полі бою лев, знає й уміє все. «Сєпарський» танк під Чернухіним підбив, БМП, диверсантів знищував... Його підлеглі слухають як батька, навіть офіцери зважають на його пропозиції.

Взагалі Улітенкову щастить. У боях брав участь від Савур-Могили минулого літа. Його бойова машина підірвалась на протитанковій міні. Водій-механік загинув, десант скинуло з броні, всі отримали травми. А в Сергія — жодної подряпини. Так само було й улітку цього року в Пісках. Він знову вижив, але отримав важку контузію. А ще якось один нарвався на ворожу ДРГ. Снайпера знищив, а кулеметник кинув зброю й утік... Старшина пам’ятає прізвище загиблого снайпера, адже бачив його документи — Головков, громадянин РФ. Один із місцевих упізнав у ньому людину, яка «повіджимала» в місцян у селищі автомобілі й гроші. Сергій дістав із документів терориста іконку Божої Матері, показав місцевому і попросив поховати росіянина.

Наприкінці літа везіння поменшало — за кілька метрів від старшини вибухнула 120-міліметрова міна.

— Спочатку я навіть не второпав, що поранений у голову, — розповідає Улітенков. — Всім підлеглим наказав завжди бути в шоломах, сам також завжди носив. Це й урятувало. Самостійно дійшов до броні, сів у «беху», а тоді вже відключився. Прийшов до тями через три доби у госпіталі в Харкові. Хлопці сказали, що поки я лежав у комі, з бригади зателефонували мені додому і сказали дружині, що я поранений і представлений до державної нагороди (за словами офіцера 30-ї окремої механізованої бригади майора Андрія Молошука, загалом близько 450 бійців бригади представлені до державних нагород).

Сергій з юнацьких років марив службою в десанті. У військкоматі під час призову йому пішли назустріч — строкову він відслужив у 21-й бригаді в Кутаїсі у Грузії.

...Під час реабілітації грузини возили його подивитись на місце, де дислокувалася ця частина.

Дома на нього з нетерпінням чекають дружина Катерина та дві неповнолітні доньки. До укладання контракту старшина працював слюсарем на цементному заводі у Здолбунові. Однак служба у війську не йшла у нього з пам’яті, тож 2005-го він знову пішов служити — за контрактом.

— Чоловік повинен всі серйозні справи свого життя доводити до кінця, — каже Сергій. — Мені 42, хочу прослужити, скільки можна, якщо буде здоров’я. А втім, у нашій роті воювало троє чоловіків, які навіть для мене — «дядьки» — по 57–58 років. І ще й як воювали! Вони для мене приклад.

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.