На зборах з офіцерами призову та комплектування військових комісаріатів оперативного командування «Північ» обговорили професійну підготовку солдатів та сержантів і проблеми, що виникають на шляху їх фахового зростання. Пройшла зустріч 19 липня в Чернігівському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Про систему багаторівневої підготовки сержантського складу в Збройних Силах України доповів керівник занять головний старшина – начальник групи по роботі з сержантським складом оперативного командування «Північ» старший прапорщик Олексій ГЛИНІН.
Усі навчальні програми підготовки сержантів Збройних Сил України розроблено з урахуванням вимог документів НАТО, наголосив військовий. Заплановано, що з 2020 року в українській армії з’явиться професійний сержантський корпус, як це запроваджено у всіх арміях Альянсу. Для цього створені центри підготовки сержантського складу, курси лідерства для сержантів і навчання для інструкторів.
В умовах реформування сержантського корпусу сержанти відповідають за індивідуальну підготовку; підготовку відділень, розрахунків, екіпажів; наставництво; військову дисципліну особового складу; повсякденну діяльність; обслуговування зброї та техніки, утримання їх в справному стані; забезпечення виконання наказів та завдань командира тощо. За більшість цих обов’язків раніше відповідали офіцери.
Не оминув старший прапорщик ГЛИНІН і питання соціального захисту, пільг та грошового забезпечення сержантського складу. А це і постійне зростання грошового забезпечення, і будівництво житла та ін.
-Опановуючи стандарти Північноатлантичного альянсу, ми маємо розуміти: сержанти та старшини – це хребет будь-якої армії світу, сержант - це очі та вуха офіцера і рот солдата», – підсумував Олексій ГЛИНІН.
Наприкінці зборів присутні отримали відповіді на запитання та поділитись своїм досвідом під час обговорення проблемних питань.
Комментариев:0