В Борисполі на базі професійного ліцею до Дня Захисника відкрився Інтерактивний військово-патріотичний центр імені підполковника Валерія Гудзя – почесного громадянина міста Бориспіль, Народного Героя України, до війни викладача цього ліцею. В 2014-2017 роках Валерій Федорович був командиром батальона, а далі заступником командира бригади 72 омбр оперативного командування «Північ»; нині він – командир 24 омбр імені Короля Данила. Саме з особистістю Валерія Федоровича пов’язані численні перемоги українського війська та звільнення окупованих територій, виховання десятків достойних молодих командирів Збройних Сил України, тож не дивно, що нововідкритий Центр назвали саме його іменем.
Працівники Центру покликані акумулювати інформацію про воїнів АТО/ООС Бориспільщини та координувати діяльність закладів освіти області з військово-патріотичного виховання. Організатори заходу продемонстрували сайт, спеціально створений для виконання цих задач, навчальні місця, добре обладнану музейну експозицію, в якій, крім інших предметів, знаходяться особисті речі Героя та написані про нього книги. В силу службової необхідності та природньої скромності підполковник Гудзь не міг бути присутнім на урочистостях особисто, тож від його імені перед гостями виступив син Героя, Владислав Гудзь, - капітан, військовослужбовець ЗСУ; та офіцер оперативного командування «Північ» Олена Мокренчук, розповівши про бойові здобутки та особисті якості Героя.
Відкриття Центру дало старт початку військово-патріотичної гри «Вояцький дух», мета якої – поширювати національно-патріотичний рух, надавати практичну підготовку молоді до служби в Збройних силах України та популяризувати професію військовослужбовця.
Військово-патріотична гра «Вояцький дух» (до ребрендінгу «Патріот») проводиться в Київській області з 2008 року. Учасники заходу – вихованці військово-патріотичних клубів та організацій національно-патріотичного спрямування. Цьогоріч це 110 вихованців з Київської, Черкаської та Полтавської областей, які прибули на триденні змагання в Бориспіль.
Змагання проходять в рамках обласного пошуково-краєзнавчого проекту «Герої сучасності. Київщина». На відкриття змагань та Центру були запрошені також матері військових, які загинули на фронті російсько-української війни. Вони також підкреслили важливість навчання з військової підготовки для збреження життя кращих синів України.
Комментариев:0