ЛАП. Оборона Луганського аеропорту

Бої за Луганський аеропорт—бойові дії, що точилися з липня по серпень 2014 року під час війни на сході України за встановлення контролю над летовищем Луганського міжнародного аеропорту. Українські десантники тримали оборону аеропорту з квітня 2014 року у повному оточенні, без наземного сполучення. У липні українські війська пробили дорогу до летовища, розблокувавши його.

14 червня 2014 року, під час чергового вильоту, російськими бойовиками з ПВК «Вагнер» двома пострілами з ПЗРК «Ігла» був збитий Іл-76 – один з трьох бортів, що прилетіли до аеропорту тієї ночі. Загинуло 40 військовослужбовці 25-ї окремої повітряно-десантної бригаді і 9 членів екіпажу. Після чого авіасполучення з аеропортом було припинене. На той час в аеропорту перебували підрозділи 80 аеромобільної бригади, інженерно-саперна рота, частина розвідувальної роти та мінометна батарея 1 окремої танкової бригади, зведена рота 25 окремої повітрянодесантної бригади. Крім того, у липні на території летовища знаходилась батарея САУ 2С5 «Гіацінт-С» зі складу 26 артилерійської бригади.

В середині липня 2014 року командування сектору «А» прийняло рішення про розблокування Луганського аеропорту. Пробиття коридору дозволило би забезпечити захисникам аеропорту постачання боєприпасів та продовольства та розширити контрольовану зону безпеки, а в подальшому – оточити Луганськ.

13 липня о 4:00 ранку колона військ Збройних сил України вийшла зі Щастя і, подолавши 75 км, мала дістатися аеропорту. Були сформовані два рейдових загони – в перший, під командуванням полковника Андрія Ковальчука, входили підрозділи 80 аеромобільної бригади, механізована рота 128 окремої гірсько-піхотної бригади і танкова рота 1 окремої танкової бригади. Другий рейдовий загін мав йти одразу за першим— це була 3-тя батальйонна тактична група 80-ї бригади під командуванням заступника командира бригади полковника Володимира Шворака. Маршрут прокладався польовими дорогами, спеціально уникаючи великих населених пунктів, які на той час контролювалися проросійськими угрупованнями.

Однак під час висування група була атакована бойовиками. Під час бою танк«Булат»1 ОТБр, під керівництвом Олександра Мороза, з навідником Федором Матюшею, що був в голові колони разом із спецпризначенцями, дістав два влучання. Від другого танк зайнявся, пішов далеко в поле. Механік-водій Сергій Дусь загинув, а двоє членів екіпажу покинули спалений танк і полями вийшли до аеропорту.

Внаслідок серпневого наступу російських регулярних військ аеропорт повторно потрапив у оточення. Його будівлі були вщент зруйновані російською артилерією. У ніч на 1 вересня 2014 року українські захисники після 146 днів його оборони вийшли з руїн аеропорту.

1 вересня 2014 речник АТО повідомив про вихід українських військ з аеропорту.

ЛАП. Оборона Луганського аеропорту

ЛАП. Оборона Луганського аеропорту

ЛАП. Оборона Луганського аеропорту

ЛАП. Оборона Луганського аеропорту

ЛАП. Оборона Луганського аеропорту

ЛАП. Оборона Луганського аеропорту

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.