5 років тому, 26 травня 2014 року, розпочалися бої за Донецький аеропорт.


5 років тому, 26 травня 2014 року, під час антитерористичної операції на сході України розпочалися бої за Донецький аеропорт.

Близько 3-ї години ночі 26 травня на територію Міжнародного аеропорту "Донецьк” імені Сергія Прокоф’єва приїхали близько 80 озброєних бойовиків самопроголошеної ДНР і висунули вимоги про виведення українських військових, що охороняли внутрішній периметр аеропорту. Близько 7-ї ранку до бойовиків прибуло підкріплення, що складалося переважно з чеченців. Через наявність у терміналі аеропорту цивільного населення українські військові відступили в розташований поблизу старий термінал та розпочали приготування до бою. Державіаслужба України видала повідомлення, за яким польоти до Донецька були заборонені до 18.00 26 травня (однак аеропорт вже не відновив свою роботу). На льотне поле аеропорту висадився десант українських військових, які зайняли периметр і диспетчерські вежі.

Близько 11-ї години ранку сторони вступили у вогневий контакт, після чого бойовики, розташовані переважно у скляній будівлі аеровокзалу, зазнали перших втрат. Українська влада висунула бойовикам ультиматум, який лишився без відповіді. В результаті, о 13-ій годині, по завершенні дії ультиматуму, українські силовики розпочали активну фазу антитерористичної операції та завдали авіаційного удару по позиціях сил терористів, при цьому частина бойовиків, які намагалися обладнати вогневі позиції на даху, потрапила під удар.

Після попереджувальної атаки штурмовика Су-25 авіаудар на ураження завдав винищувач МіГ-29. Вогнем із гелікоптерів Мі-24 була знищена зенітна установка терористів. В аеропорту висадився армійський десант і блокував терористів у будівлі аеропорту, яка легко прострілювалася. На допомогу заблокованим у будівлі бойовикам намагались пробитись кавказькі найманці, які прибули до Донецька зі Слов’янська на машинах швидкої допомоги.

Близько 18.30, виконуючи рішення про відступ з аеропорту, бойовики завантажились на два КАМАЗи. Існує версія, що на під’їзді до міста вантажівки були знищені бійцями з батальйону "Восток”, які помилково вирішили, що на КАМАЗах з аеропорту на Донецьк розпочали наступ українські підрозділи.

В результаті бою 26 травня 2014 року Збройні Сили України втримали контроль над Донецьким аеропортом і відбили атаку бойовиків. Втрати ворога сягали близько 100 осіб убитими. Під час бою в аеропорту було знищено літак Як-40, що належав Маріупольському металургійному комбінату.

Бій 26 травня 2014 року став початком тривалого протистояння за Донецький аеропорт. Безпосередні бойові дії на території летовища тривали до 21 січня 2015 року. Оборона Донецького аеропорту стала однією з найбільш героїчних сторінок в історії Збройних Сил України.

 

5 років тому, 26 травня 2014 року, розпочалися бої за Донецький аеропорт.

 Початок битви за ДАП. Спогади спецпризначенця

 


Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.