ДАП. Оборона Донецького аеропорту

Бої за Донецький аеропорттривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і стали одними з найзапекліших увійні на сході України. Бої розгорнулися між українськими збройними силами і бійцями добровольчих формуваньз однієї сторони та силамипроросійських збройних угрупованьіросійських окупаційних військз іншої за контроль надДонецьким міжнародним аеропортом.

Українські військові утримували старий та новийтермінали аеропорту, опорним пунктом українських сил було селищеПіски— через нього захисникам аеропорту поставляли провізію та боєприпаси, через нього здійснювалася ротація бійців. У цьому ж селищі була розгорнута артилерія вогневої підтримки. Проросійські сили атакували аеропорт з прилеглогоКиївського районум.Донецьк, з територіїмонастиряна півдні та с.Спартакна сході.

Проросійські сили здійснювали систематичні штурми терміналів, займаючи нові позиції, втрачаючи їх та знову готуючи штурми. Внаслідок боїв руйнувалася інфраструктура аеропорту— у грудні 2014 року значних руйнувань зазнав старий термінал, 13 січня 2015 року остаточно впаладиспетчерська вежа, яку утримували українські бійці. У новому терміналі бої точилися за різні його поверхи— на фінальних етапах битви українські вояки утримували перший поверх, а підвал та верхні поверхи контролювалися супротивником.

20 січня 2015 року проросійські сили підірвали новий термінал, бетонні перекриття і стеля у багатьох секціях обвалилася, ховаючи під собою українських захисників. 22 січня 2015 року вцілілі захисники вийшли з термінала, проте багато поранених і контужених українських бійців потрапила до полону. Оборона терміналів аеропорту тривала 242 дні.

За час боїв українська армія вибудувала оборону, створивши лінію укріплень навколо злітної смуги по периметру навколишніх сіл— уПісках,Водяному,Опитному, біля вентиляційного стволашахти Бутівки.

Бої за Донецький аеропорт стали символом незламності та бойового духу українського війська, а захисники терміналів отримали ім’я«кіборги».

Участь військ оперативного командування «Північ» в обороні ДАП

Першими оборонцями Донецького аеропорту стали військовослужбовці 5 роти 2 батальону 72 омбр – 29-30 травня під командуванням майора Богдана Барди вони ввійшли в ДАП і утримували його по 7 серпня 2014 року, до виходу бригади на ротацію.

 

Пізніше, на стадії загострення, участь в боях за ДАП брали військовослужбовці 1 роти 1 батальону 1 отбр. Під командуванням Оексія Лисиченка вони надавали вогневу підтримку оборонцям аеропорту, відбивали танкові атаки і здійснювали броньоване прикриття під час ротацій особового складу захисників ДАП.

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.