Вулиця імені тата: на день загибелі правознавця й командира 9 роти 72 омбр Леоніда Дергача в Чернівцях назвуть вулицю його іменем.

Восьмирічний Данік та 13-річний Максим відтепер зможуть прийти на вулицю імені свого тата, Народного Героя України Леоніда Дергача і розповісти друзям про одного з кращих командирів ЗСУ, видатного правознавця, кандидата юридичних наук, який віддав своє життя за волю України і за спокій своїх синів. 27 січня, до третіх роковин з дня загибелі Героя, Чернівецька міськрада проголосувала за перейменування колишньої вулиці імені російського поета - на вулицю імені Героя АТО, Захисника України.

"Чому ви прийшли до війська?" - запитали Леоніда Валентиновича журналісти незадовго до його останнього бою. "Бо не хочу, щоб війна прийшла у моє місто, до моїх синів. Хочу, щоб мої діти жили вільними", - відповів правознавець. Сенс життя декана Чернівецького університету був не тільки в тому, щоб вчити студентів захищати справедливість в юридичній площині - але й у тому, щоб захистити її фізично, зі зброєю в руках, коли виникне така потреба. Він пішов на фронт добровільно, хоча за своїм статусом та науковим рівнем міг би цього не робити. В окопах і бліндажах під Волновахою, а потім поблизу Авдіївки вчив бійців не тільки воювати, але й жити по-справедливості, згідно законів людських та Божих: як людина віруюча та онук сільського священника Писання знав дуже добре, бачив суть речей і мав розуміння, як виправити проблеми в житті окремої людини і суспільства в цілому.
 
Старший лейтенант Дергач мав багато планів на життя після війни, часто розповідав, як змінити правову ситуацію в Україні на краще. Але 1 лютого 2017 року осколок ворожої міни раптово обірвав його життя...
Волонтери, військовослужбовці 72 омбр та рідні Героя давно говорили про те, що його іменем треба назвати вулицю в Чернівцях, де Леонід Дергач викладав в університеті ім. Федьковича. З пропозицією перейменувати вулицю на його честь до міської ради  звернувся депутат Михайло Яринич. Ініціативу підтримали 27 депутатів міськради, тож з 1 лютого 2020 року у місті нарешті з'явиться вулиця імені Героя.

Вулиця імені тата: на день загибелі правознавця й командира 9 роти 72 омбр  Леоніда Дергача в Чернівцях назвуть вулицю його іменем.

Довідка. Леонід Валентинович Дергач - український правоохоронець та військовослужбовець, кандидат юридичних наук, викладач ЧНУ. Загинув у бою 1 лютого 2017 року, близько 7:10, від численних осколкових поранень внаслідок артилерійського обстрілу російсько-терористичними угрупуваннями ротного опорного пункту біля "Царської Охоти" в промзоні міста Авдіївка Донецької області. Того ж дня на позиції "Шахта Бутівка" загинув солдат Роман Бублієнко.

3 лютого з командиром 9 роти, кандидатом юридичних наук Леонідом Дергачем прощались на Майдані Незалежності в Києві. Коли тіло везли через Хмельниччину до Чернівецької області, вночі на мосту через Дністер люди зробили коридор зі свічок, і по ньому пронесли Леоніда на руках. 4 лютого пройшло прощання у Чернівцях, в палаці "Юність Буковини". Похований на кладовищі рідного села Зарожани.

В рідних Зарожанах залишились батьки Алевтина Іванівна і Валентин Леонідович, у Чернівцях — молодша сестра Олена Валентинівна та двоє синів 11-річний Максим і 6-річний Данило.

Наказом міністра оборони Леоніда Дергача нагороджено Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню та присвоєне чергове військове звання старшого лейтенанта (посмертно).

В грудні 2017 року Леонід Валентинович був удостоєний найвищої народної нагороди: Ордена Народний Герой України (посмертно).

Вулиця імені тата: на день загибелі правознавця й командира 9 роти 72 омбр  Леоніда Дергача в Чернівцях назвуть вулицю його іменем.

Вулиця імені тата: на день загибелі правознавця й командира 9 роти 72 омбр  Леоніда Дергача в Чернівцях назвуть вулицю його іменем.

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.