Імена Героїв російсько-української війни увічнені в назвах київських вулиць

У Києві з’явилися вулиці, названі на честь загиблих героїв-АТОвців Андрія Кизила, Андрія Абалмасова, а також Аміни Окуєвої. Відповідні рішення ухвалено сьогодні, 12 листопада, на сесії Київради.

За найменування нової вулиці на честь Героя України Андрія Кизила проголосували 64 депутати міської ради, розповів член комісії з питань найменувань Павло Островський. За словами Островського, загалом на засіданні у вівторок було прийнято рішення щодо десятків топонімів у Києві.

Відповідно до матеріалів сайту КМР, на честь Андрія Кизила найменували вулицю Проектну 13112 в Дарницькому районі (від Дніпровської набережної до вулиць Прип’ятська та Урлівська). Ініціатором перейменування вулиці на честь Андрія Кизила виступила на той час народна депутатка Ірина Суслова.

Довідково: майор Андрій Кизило (1993-2017), позивний "Орел” — учасник російсько-української війни, Герой України, Народний герой України (посмертно). Офіцер Збройних сил України, в 2014-2016 рр командир 8 роти, з травня 2016 р. заступник командира 1-го механізованого батальйону 72 омбр.
Загинув 29 січня 2017 року у віці 23 років унаслідок мінометного обстрілу поблизу міста Авдіївка Донецької області у бою за ВОП "Алмаз”. Відвойовану позицію на честь загиблого командира перейменовано на "Орел”.

Ім’я Аміни Окуєвої присвоєно вулиці Проектній 13119 у Шевченківському районі (від Білоруської до Сім’ї Хохлових).

На честь киянина-"айдарівця” Андрія Абалмасова перейменована вулиця Панельна в Дніпровському районі.

На честь Героїв,культурних діячів та патріотів перейменовані також і інші вулиці.

У Голосіївському районі проєктні вулиці отримали також імена Сім’ї Холодних, Родини Кістяківських, Володимира Горовиця, Олени Апанович, Атени Пашко, Братів Шеметів, Архітектора Дяченка, Юрія Немирича, Костя Гуслистого, бульвар Тадея Рильського, Соломії Павличко, Валер’яна Підмогильного.

У Солом’янському районі — вулиці Дмитра Григоровича, Сергія Висоцького, Архипа Люльки, Пилипа Коновала, Кирила Гвоздика, Ніла Хасевича, Сергія Шишка, Федора Андерса, Професора Делоне, Олександра Ждановича, Ганни Арендт, Сильвестра Косова, Ґренджі-Донського, Василя Седляра, Івана Білика, Михайла Дерегуса, Генерала Павленка, Степана Ерастова, Костянтина Михальчука, Марусі Чурай та ін.

"Багато класних найменувань нових вулиць. Серед них – Ніл Хасевич, український художник, графік ОУН-УПА, активний громадський і політичний діяч”, – зазначив Островський.

Він додав, що ймовірно післязавтра очікуються нові рішення щодо найменувань і перейменувань – у четвер має бути рішення про вулицю Кардинала Гузара, а згодом – про зміну назви вулиць Російської тощо.

На честь Пилипа Коновала найменовано вулицю Проектну 13017 (від провулка Московського до вулиці Академіка Вільямса). На честь Кирила Гвоздика — вулицю Проектну 13023 (від провулка Московського до вулиці Академіка Вільямса). На честь Петра Радзіня — вулицю Проектну 13114 (від Дніпровської набережної до проспекту Петра Григоренка). У Дарницькому районі на честь Мілени Рудницької названо вулицю Проектну 13113 (від вулиці Канальної до вулиці Здолбунівської).

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.