Бойова бригада використовує двохмісячний польовий вихід, аби вивчити закордонний бойовий досвід, опанувати методики НАТО та передати максимум знань молодому поповненню. Поряд із українськими інструкторами працюють фахівці із збройних сил Канади, інструктори тренувальної місії ЮНІФАЄР.
Якими воєнними ноу-хау діляться трансатлантичні партнери та чому канадські аси навчилися у танкістів славетної 72-ої, розповів кореспондент «АрміяФМ» Олексій Мазурін.
На початку минулого тижня міністерства оборони України і Канади оголосили про продовження діяльності місії (а за канадською термінологією вона називається операція) ЮНІФАЄР до 2022 року. Це вже друге продовження мандату. Уперше сталося на початку 2017-ого року. Тоді Канада суттєво розширила географію роботи радників та інструкторів, і взагалі за час діяльності місії пройшло більше 10 тис. українських військових. Сьогодні на Яворівському полігоні канадські інструктори працюють разом із українськими танкістами. Одразу зазначу, що усі канадські військовослужбовці, які залучаються до тренувальної місії, проходять серйозний відбір у Канаді. Вони повинні мати значний бойовий досвід, пройти курс міжнародного інструктора та глибоко розуміти тактику дій своїх підрозділі у сучасному бою. Один з таких спеціалістів - капітан Гі Борджиа.
Офіцер підкреслив, що зараз канадці фокусують увагу на тактиці дій танків для підтримки піхоти у наступі. Відповідно до канадської доктрини, зусилля танкових підрозділів мають бути максимально сконцентровані. Виконання таких бойових завдань вимагає підтримки постійного зв’язку між підрозділами, синхронізації зусиль та правильного планування – на ці елементи звертається найбільша увага.
Взагалі канадські військовослужбовці роблять велику роботу із створення найефективніших програм підготовки, «Абрамси» та «Леопарди», які стоять на озброєнні ЗС Канади мають більшу маневреність у порівнянні із Т-64БВ проте, програють у вогневій потужності. На виході поєднання натівських і вітчизняних методик дає великі позитивні результати.
Левова частка навчань із танкістами проходить вночі. Капітан Гі Борджиа каже, що бойові дії ніколи не відбуваються в звичайні робочі часи, і будь-який ворог у світі завжди намагається провести ефективну атаку саме під прикриттям темряви.
Досвідчені танкісти із 72-ої ОМБР, в свою чергу, кажуть, що канадський досвід їм надзвичайно цікавий. Танковий батальйон максимально використовує заняття, аби навчитися натівським методам ведення війни, а також максимально передати свій бойовий досвід молодому поколінню, що прийшло в білоцерківську бригаду. Є і речі, яким канадці вчаться в українських асів. Про це розповів головний сержант танкової роти Ігор Бабич – людина, яка в бойовому строю з 2014 року, пройшов бої під Авдіївкою, кавалер ордена «За мужність» ІІІ ст.
«Вони не використовують танки для стрільби із закритих позицій. А у нас це можливо. Були такі випадки, коли ми стріляли із закритих позицій, люди знають, як це робити. Ці навчання і проводяться для того, щоб люди знали. Ми передаємо свій досвід. Є такі хлопці, які прийшли з інших родів військ, наприклад, десантники, розвідники. Вони в захваті від цього, від цих машин, від їх міцності», - сказав Ігор Бабич.
Після завершення напруженої підготовки танкові підрозділи бригади разом із іншими підрозділами почнуть виконувати спільні бойові завдання. Зокрема їм доведеться протистояти батальйону OPFOR – умовного противника, який також має на озброєнні танки, артилерію, безпілотники. Ефективність дій підрозділів оцінюватиметься за допомогою використання лазерних систем MILES, а керування усіма діями відбуватиметься 100% за процедурами НАТО.
Щодо канадських військовослужбовців, то новину продовження місії до 2022 року вони сприйняли із почуттям гордості. За словами командира роти інструкторів майора Саймона Маю, 200 канадських інструкторів від серця бажають допомогтиУкраїні і надають важливу і професійну допомогу.
Комментариев:0