ЗСУ знищили новітню систему РЕБ "Волна Купол Гарант" у Геленджику

Сили оборони України знищили новітній комплекс радіоелектронної боротьби "Волна Купол Гарант" у Геленджику. Це вже третій зафіксований випадок знищення такої системи.
Українські військові завдали удару по новітній російській системі радіоелектронної боротьби "Волна Купол Гарант" у місті Геленджик. Комплекс призначений для придушення супутникового зв'язку Starlink.
Інформацію підтверджують аналіз супутникових знімків військової частини №2156 за 7 серпня та публікації російського Z-блогера "Военный осведомитель". Згідно з даними моніторингового каналу Exilenova+, це вже третій випадок знищення такого комплексу, зафіксований у відкритих джерелах.
Принцип роботи "Волна Купол Гарант" полягає у створенні спрямованих радіоперешкод у бік супутника, що блокує прийом сигналів від наземних терміналів. Комплекс випромінює потужні перешкоди із Землі, через що супутник "глухне".
За словами радника президента України з питань розвитку технологічних напрямів оборони Сергія Бескрестнова (Флеш), російські військові використовують вісім супутникових антен, кожна з яких передає перешкоду на своєму каналі. Один такий комплекс забезпечує захист території близько 20 км².
Російський Z-блогер зазначає, що через великі розміри системи її маскування практично неможливе, а потужне випромінювання дозволяє виявляти комплекс навіть у глибокому тилу.
Попередні удари по таких станціях були зафіксовані 14 та 25 червня. Один зі знищених комплексів розташовувався в Керчі в окупованому Криму.
Російські військові почали активно застосовувати "Волну Купол Гарант" як відповідь на посилені атаки ЗСУ на логістику в Росії та на окупованих територіях.
Читайте також
Ще в розділі «Фронт»
- Наймолодший кардинал світу очолив літургію в Тернополі
- Сили оборони можуть учетверо посилити удари по Криму за умови фінансування
- Генштаб: 254 бої за добу, найбільше — на Костянтинівському та Лиманському напрямках
- Сирія перетворить російські бази на спільні навчальні центри
- На Черкащині триває підготовка операторів БпЛА до нічних польотів






