Морпіхи та десантники зачистили Товсте на Донеччині

Українські військові завершили зачистку села Товсте на Донеччині. Над населеним пунктом піднято український прапор.
Бійці 505-го окремого батальйону морської піхоти спільно з десантниками 79-ї окремої десантно-штурмової бригади повністю зачистили село Товсте на Донеччині від російських окупантів. Про це повідомили у 505-му батальйоні.
Операція розпочалася 10 червня. Штурмові групи морпіхів діяли разом із бійцями 2-го десантно-штурмового батальйону 79-ї ОДШБр. Під час зачистки штурмовиків підтримували розвідувальні та ударні безпілотники, які виявляли ворожі позиції та коригували вогонь.
12 червня опір російських сил було зламано, а населений пункт перейшов під контроль українських військ. У 505-му батальйоні зазначили, що звільнення Товстого стало результатом скоординованих дій морпіхів, десантників та операторів БПЛА.
Раніше Головнокомандувач ЗСУ Михайло Драпатий повідомляв, що з 29 січня по серпень 2026 року Сили оборони звільнили 26 населених пунктів на Олександрівському напрямку. За його словами, під час першого етапу операції було звільнено близько 450 квадратних кілометрів території. Другий етап розпочався 5 травня: в межах цього етапу, який триває станом на серпень, ЗСУ відновили контроль над 490 квадратними кілометрами української землі.
Читайте також
Ще в розділі «Фронт»
- У Севастополі вибух забрав життя російського військового
- Звільнення 26 населених пунктів на Олександрівському напрямку: деталі операції
- У Росії заочно заарештували нащадка Кеннеді за участь у війні на боці ЗСУ
- Сили оборони уразили вежу аеродрому «Саки» та ретранслятор дронів у Криму
- Генштаб підтвердив удар по НПЗ «Газпром нефтехим Салават» у Башкортостані







