Затримання журналіста Шульгата: у поліції немає відео з бодікамер

·501 слівредакція
Затримання журналіста Шульгата: у поліції немає відео з бодікамер

Під час затримання журналіста Євгенія Шульгата у Києві поліцейські назвалися іншими іменами, а відеозаписи з нагрудних камер відсутні. У ГУНП Києва ініціювали службове розслідування.

У розпорядженні редакції hromadske опинилися документи, які свідчать, що на момент затримання Євгеній Шульгат не мав зафіксованих порушень правил військового обліку та не перебував у розшуку. Військово-облікові документи журналіста були сформовані у застосунку «Резерв+» у травні 2026 року та повторно одразу після затримання, жодних порушень у них не виявлено.

Юрист редакції Ілля Подворний заявив, що за таких обставин підстава для затримання, озвучена поліцією, є юридично неспроможною. Він наголосив, що жодних протоколів про адміністративне правопорушення чи постанов про притягнення Шульгата до відповідальності не оформлювалося, штрафів він не сплачував.

Після доставлення до ТЦК та з'ясування обставин журналіста відпустили з направленням на проходження ВЛК. Наразі він уже пройшов комісію та мобілізувався до лав ЗСУ.

Залишаються питання щодо причини зупинки автомобіля. За словами Шульгата, він показав правоохоронцям документи та погодився на поверхневий обшук. Поліція надавала різні пояснення: спочатку повідомлялося, що журналіст не пройшов ВЛК, пізніше — що відмовився показати документи. Також правоохоронці посилалися на звернення на спецлінію 102, однак транспортна компанія заявила, що автомобіль зупинили через несправність сигнального вогню.

Шульгат встиг записати фрагмент розмови, на якому поліцейські назвалися Ігорем Сергієнком та Миколою Миколайчуком. Згодом поліція надала редакції дані про інших трьох співробітників: Сергія Українця, Миколу Аврамова та Івана Тригуба. Чому правоохоронці представилися іншими іменами, невідомо.

Редакція звернулася до поліції із запитом надати відео з нагрудних камер, однак таких записів немає. Керівниця відділу розслідувань hromadske Ярослава Вольвач зазначила, що відсутність записів є прямим порушенням закону. У ГУНП Києва повідомили про ініціювання службового розслідування.

У редакції вбачають у цих обставинах ознаки тиску на журналістську діяльність. Шульгат спеціалізується на антикорупційних розслідуваннях, його матеріали стосувалися діяльності представників СБУ, Національної поліції, прокуратури та митних органів.

Читайте також