Військовим можуть гарантувати відпустку для участі у виборах через «мовчазну згоду» командира

·224 слівредакція
Військовим можуть гарантувати відпустку для участі у виборах через «мовчазну згоду» командира

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, військовослужбовець Роман Лозинський розповів, як може працювати механізм надання відпусток військовим, які планують балотуватися на перших повоєнних виборах.

За словами Лозинського, для реєстрації кандидатом і проведення агітації військовослужбовцям потрібна чітко прописана процедура отримання відпустки. Це необхідно, щоб командир не міг заблокувати участь підлеглого у виборах через особисте ставлення.

Нардеп зазначив, що ризик зволікання є суттєвим, оскільки на подання документів відводиться лише два тижні. Якщо командир відкладатиме погодження, кандидат може фізично не встигнути завершити всі процедури.

«Або я тобі погоджу відпустку на початку третього тижня або в кінці другого, – і в тебе лишиться одна доба, і ти ніяк фізично не встигнеш сфотографуватись, заїхати, подати документи, все це організувати», – пояснив він.

Лозинський запропонував, щоб механізм надання відпусток працював автоматично: командир має погодити рапорт протягом 24 або 48 годин. Якщо цього не станеться, рапорт вважатиметься схваленим автоматично. Цей підхід у праві називається принципом мовчазної згоди.

«Щоб унеможливити оце „в шухляду поклав, бо він мені чи вона не подобається“», – додав депутат.

Окремо Лозинський наголосив, що потребує врегулювання питання агітації військового, який набуде статусу кандидата.

Читайте також