Двох військових полку «Скеля» взяли під варту за катування побратимів

·233 слівредакція
Двох військових полку «Скеля» взяли під варту за катування побратимів

Фортечний районний суд Кропивницького обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без застави двом військовослужбовцям медичної роти полку «Скеля». Їх підозрюють у катуванні побратимів.

За клопотанням слідчих Державного бюро розслідувань суд відправив під варту двох військових медичної роти полку «Скеля». Підозрюваним інкримінують катування та порушення статутних правил взаємовідносин, що супроводжувалися побиттям.

За даними слідства, у травні 2026 року двох військовослужбовців виписали з лікарні через порушення режиму та направили до медичної роти. Після цього підозрювані вирішили самостійно «покарати» їх за порушення дисципліни.

Вони завдали потерпілим численних ударів, а потім зачинили у господарській будівлі, де продовжили знущання. Один із постраждалих знепритомнів — його госпіталізували з черепно-мозковою травмою, переломом носової кістки та іншими ушкодженнями. Іншого потерпілого незаконно утримували майже добу, згодом його також доставили до лікарні з черепно-мозковою травмою, забоями та гематомами.

Обом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 127 (катування) та ч. 3 ст. 406 (порушення статутних правил взаємовідносин) Кримінального кодексу України. Санкції статей передбачають до 10 років позбавлення волі. Досудове розслідування триває.

Читайте також