У Британії порівняли темпи просування РФ зі швидкістю равлика

Темпи просування російських військ на сході України повільніші за швидкість равлика, при цьому окупанти зазнають значних втрат. Про це заявив посол Великої Британії в Україні Ніл Кромптон.
Посол Великої Британії в Україні Ніл Кромптон в інтерв'ю заявив, що на Донбасі триває виснажлива війна, а українські захисники завдають окупантам надзвичайно великих втрат. За даними начальників штабів, з якими ознайомився дипломат, динаміка втрат російських військ у квітні та травні становила близько 35 тисяч осіб щомісяця, а в липні — 42 тисячі 700 осіб убитими або важко пораненими.
Кромптон зазначив, що у червні ця кількість була дещо меншою, оскільки з розгортанням листя солдатам безпечніше пересуватися. Він порівняв ці показники з радянськими втратами у війні в Афганістані, де загинуло 15 тисяч осіб.
Посол наголосив, що попри заяви російського керівництва про швидке просування армії, реальна ситуація на полі бою протилежна. Він згадав слова колишнього начальника Генерального штабу Британії про те, що равлик просувався швидше, ніж російські збройні сили, і це відбувається за величезну ціну.
Кромптон також підкреслив, що справжня масштабна зміна на фронті полягає у зростанні ефективності українських ударів середньої та великої дальності. Зокрема, удари по Криму змусили Путіна оголосити надзвичайний стан, російські відпочивальники не їдуть до Криму, люди змушені виїжджати. Це завдає реальної шкоди лініям військового постачання.
На думку дипломата, Крим має значення і для України, і для Росії з різних причин, але для росіян це «перлина в короні» війни. Для Москви це політично складна ситуація, яка не є таємницею.
Зазначається, що війна між Росією та Україною дедалі більше перетворюється на повітряну, а повсюдна присутність дронів на лінії фронту зробила маневри практично неможливими. Київ використовує свої дедалі точніші безпілотники великої дальності та деякі ракети для ударів по об'єктах оборонної промисловості Росії, нафтопереробних заводах і складах, що підриває військові зусилля РФ та дає змогу пересічним росіянам усвідомити ціну агресивної війни.
Читайте також
Ще в розділі «Фронт»
- Експерт назвав головні загрози для наземних роботів на фронті
- 79 дітей бійців бригади імені Богуна повернулися з відпочинку в Карпатах
- Сили оборони уразили НПЗ «Танеко» у Татарстані та військові об'єкти рф
- У Дніпрі пролунали повторні вибухи: що відомо від ОВА
- 488 підозрюваних у справах оборонної сфери: звіт Генпрокурора






