Удари по Криму: життя на півострові майже паралізоване, — аналітики

Інтенсивність українських ударів по окупованому Криму суттєво зросла. Це призвело до критичних перебоїв із пальним, електрикою та водою, що робить життя цивільного населення на півострові майже нестерпним.
Українські безпілотники останніми місяцями значно посилили тиск на російські військові об'єкти в Криму. Наслідки цих атак дедалі більше відчуває на собі цивільне населення, яке стикається з гострим дефіцитом базових ресурсів.
Місцеві мешканці описують ситуацію як повний параліч інфраструктури. У соціальних мережах з'являються повідомлення про зупинку транспорту, відсутність пального, електроенергії та води, а також закриття магазинів і банків.
Проблеми з логістикою посилюються через удари по російських судах і поромах, які доставляють на півострів паливо та продовольство. За даними Військово-морських сил України, за останній місяць було уражено понад 130 суден в Азовському морі та більш ніж 80 у Чорному.
Як зазначив представник ВМС України Дмитро Плетенчук, російське командування недооцінило можливості українських сил і тепер намагається наздогнати технологічний розвиток. На його думку, для цього Росії знадобиться близько шести місяців, тоді як Україна продовжує вдосконалювати власні засоби. Це, за його словами, завело російську логістику в глухий кут.
За оцінками колишнього контр-адмірала ВМС США Марка Монтгомері, утримання значної кількості людей на території з обмеженими запасами води, пального та продовольства є серйозною проблемою для Кремля. Він припускає, що за таких умов військовим і цивільним доведеться залишити півострів.
Нагадаємо, що після анексії Криму у 2014 році на півострів переїхали близько мільйона російських військових і цивільних. Значна частина українського населення натомість залишила територію. Нині загальну кількість мешканців оцінюють приблизно у 2,5 мільйона осіб.
Попри інтенсивні атаки, говорити про швидке військове повернення Криму наразі не доводиться. Українські сили не мають можливості для масштабного наступу на півострів, а пріоритетом залишається збереження життя людей. Водночас удари поступово підривають здатність Москви забезпечувати нормальне функціонування регіону, тоді як офіційні коментарі з боку Кремля щодо проблем на окупованій території майже відсутні.
Читайте також
Ще в розділі «Фронт»
- Росія шукатиме способів домовитись про перемир'я на морі, – аналітик
- На Дніпропетровщині попрощалися з кулеметником Андрієм Глушком
- У Росії заочно заарештували нащадка Кеннеді за участь у війні на боці ЗСУ
- Сили оборони вдарили по аеродрому «Саки» та НПЗ у Башкортостані
- Сили оборони звільнили 26 населених пунктів у трьох областях







