Ситуація на фронті складніша, ніж очікували — військові ЗСУ

·418 слівредакція
Ситуація на фронті складніша, ніж очікували — військові ЗСУ

Надії українських військових на те, що удари по російській логістиці суттєво послаблять армію РФ, не справдилися. Ініціатива на ключових ділянках фронту, зокрема біля Краматорська та Слов'янська, залишається за противником.

Військовий оглядач німецького видання Bild Юліан Репке після серії розмов з українськими солдатами, зокрема трьома полковниками, заявив, що обережний оптимізм, який панував серед військових на початку літа, значною мірою зник.

У червні серед бійців ЗСУ була поширена думка, що збільшення ударів по російській логістиці в окупованих регіонах і в тилу РФ здатне зупинити наступ ворога. За словами Репке, ці очікування не виправдалися: темп просування російських військ вдалося лише сповільнити, а не зупинити повністю.

Високі втрати росіян із початку року також дали лише частковий стратегічний ефект. Водночас Росія значно посилила удари по позиціях на фронті та в прифронтовій зоні, застосовуючи більше дронів-камікадзе, керованих авіабомб і далекобійної зброї, ніж кілька місяців тому.

Російська кампанія проти української логістики стала системнішою. Противник послідовно знищує лісосмуги, села та мости, щоб підірвати постачання за лінією фронту. Як зазначає оглядач, Росія тепер атакує логістичні центри в обсягах, подібних до українських ударів по території РФ, але зі значно більшою вогневою потужністю, часто використовуючи балістичні ракети та рої дронів-шахедів замість високоточної зброї.

Серед українських військових немає єдиної думки щодо подальшого перебігу війни. Оптимістичніший сценарій передбачає, що за умови стабільної західної підтримки, зокрема від Німеччини, війну можна виграти завдяки економічній та промисловій перевазі союзників. Однак сам Репке ставиться до цього зі стриманістю, оскільки Росія продовжує отримувати військову та промислову підтримку від Китаю, Північної Кореї та Ірану.

Тверезіший прогноз, озвучений одним з українських офіцерів, полягає в тому, що Росію потрібно якомога швидше довести до внутрішньополітичної кризи, перш ніж вона досягне оперативних цілей в Україні. За цією логікою, далекобійні удари ЗСУ мають змусити Москву відмовитися від воєнних цілей політично чи економічно, в оптимальному випадку — через повалення Путіна власним оточенням.

Ситуація навколо Краматорська та Слов'янська залишається однією з найгостріших ділянок фронту вже кілька місяців. Контроль над Костянтинівкою суттєво спростив би росіянам подальше просування на Донеччині. Головною метою літньої кампанії РФ названо марш-кидок на Слов'янськ і Краматорськ, попри значні втрати ворожих військ на цьому напрямку.

Читайте також