Окупанти відправляють до Сіверськодонецька 16-ту бригаду медиків з РФ

На тимчасово окупованій Луганщині зберігається гострий дефіцит лікарів. Російська влада компенсує його відрядженнями тимчасових медичних бригад із регіонів РФ.
6 серпня з Пермського краю до Сіверськодонецька вирушила вже 16-та бригада російських медиків. До її складу увійшли вісім фахівців: терапевт, хірург, травматолог-ортопед, анестезіолог-реаніматолог та рентгенолог.
За даними Міністерства охорони здоров’я Пермського краю, приїжджі лікарі працюватимуть як у поліклініці, так і в стаціонарі, а також виїжджатимуть до маломобільних і лежачих пацієнтів.
Така допомога має тимчасовий характер. За інформацією Луганської обласної військової адміністрації, бригади перебувають на окупованій території приблизно один-два тижні, після чого їх змінюють інші фахівці. Постійно укомплектувати медзаклади лікарями окупаційній владі не вдається.
Для заохочення медиків Росія пропонує до 2 млн рублів за переїзд і роботу на тимчасово окупованих територіях України. Однак навіть такі виплати не дають очікуваного результату. У 2026 році з десяти запланованих фахівців погодилися працювати на окупованій Луганщині лише восьмеро.
Читайте також
Ще в розділі «Допомога партнерів»
- Громада з Рівненщини передала військовим два квадроцикли Linhai Landforce 1000
- Морпіх із 36-ї бригади написав понад 100 віршів у російському полоні
- У Кремлі заявили, що «випередили» наступ ЗСУ на два тижні
- Зеленський відповів, чи допомагатиме Україна країнам НАТО у разі агресії РФ
- Рівненська громада передала військовим 47 зарядних станцій та 39 Starlink







