На Сумщині судитимуть посадовицю через переплату на закупівлях для ЗСУ

·186 слівредакція
На Сумщині судитимуть посадовицю через переплату на закупівлях для ЗСУ

Прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно головної спеціалістки одного з підрозділів Шосткинської міської ради. Її підозрюють у переплаті понад 544 тисячі гривень під час закупівель обладнання для армії.

На Сумщині перед судом постане посадовиця Шосткинської міської ради, яку обвинувачують у неналежному виконанні службових обов'язків. За даними слідства, у лютому–серпні 2023 року вона відповідала за придбання товарів для Збройних Сил України.

Жінка готувала договори на закупівлю квадрокоптерів і тепловізійних моноокулярів. Загальна вартість угод склала близько 3 мільйонів гривень. Обладнання протягом пів року купували в одного підприємства з Києва, причому ціни були значно вищими за середні ринкові.

Слідство встановило, що посадовиця не перевірила пропозиції інших постачальників, не проаналізувала ринок та не провела необхідні консультації щодо дешевших варіантів. Постачальника вона обрала самостійно.

За результатами експертизи, через переплату зайво витрачено 544 тисячі 263 гривні. Дії обвинуваченої кваліфікували за частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України — службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки для державних інтересів. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

Читайте також