США обмежують телефони військових через загрозу з боку Ірану

Командувач Центрального командування США адмірал Бред Купер попередив військових, що відео з мобільних телефонів, поширені в інтернеті, можуть допомогти Ірану атакувати американські бази. Деяким військовослужбовцям можуть наказати здати телефони.
Адмірал Бред Купер у листі від 28 липня заявив, що Іран отримує вигоду від можливості бачити успіх чи невдачу своїх ударів майже в реальному часі, шукаючи новини або онлайн-повідомлення журналістів та посилаючись на реакції, фотографії та відео з мобільних телефонів американських військ.
"Прямі, неминучі витрати цієї розвідувальної інформації з відкритих джерел можуть бути виміряні життями американських військовослужбовців і цивільних осіб у країнах Перської затоки, які стали об'єктами обстрілів", — написав Купер.
Він закликав війська посилити заходи оперативної безпеки, але не віддав конкретних наказів у записці. У Йорданії, яка часто стає мішенню іранських ударів, деяким військовослужбовцям повідомили, що найближчими днями у них конфіскують телефони, зазначили два джерела, знайомі із ситуацією. Третє джерело повідомило, що подібний крок розглядається в регіоні через міркування оперативної безпеки.
Представник Центрального командування США капітан Тімоті Гокінс заявив, що повідомлення Купера є нагадуванням військовослужбовцям про важливість підтримки оперативної безпеки.
У липні американський військовослужбовець записав відео на розумні окуляри Meta під час іранської атаки на авіабазу Муваффак Салті в Йорданії. Купер зазначив, що це відео, опубліковане в Instagram, показало, де і як людина евакуювалася в бункер під час удару.
За його словами, Ірану було б важко визначити успіх своїх ударів без подібних повідомлень. "Детальні списки, описи та аналізи уражених об'єктів, які відкрито публікують новинні агентства, по суті, безплатно виконують за Іран оцінку бойових пошкоджень", — написав Купер.
З початку конфлікту з Іраном 28 лютого загинули близько 18 американських військовослужбовців, понад 600 отримали поранення.





