Санду: Молдова не може відвернутися від України у питанні транзиту зерна

·284 слівредакція
Санду: Молдова не може відвернутися від України у питанні транзиту зерна

Президентка Молдови Мая Санду заявила, що підтримка транзиту українського зерна є необхідною, оскільки Україна потребує коштів для оборони від російської агресії. Вона наголосила, що Молдова не може відмовити сусідам у допомозі.

Президентка Молдови Мая Санду пояснила, чому її країна продовжує сприяти транзиту українського зерна. За її словами, якщо Україна не зможе продавати власну продукцію та не матиме фінансових ресурсів для самозахисту, це створить значно більші проблеми для регіону, ніж ті, що існують сьогодні.

У коментарі Radio Moldova Санду зазначила, що уряд має знайти рішення, аби місцеві виробники не постраждали від збільшення транзитних потоків. Водночас вона наголосила: «Ми не можемо відвернутися від українців, яких тут щоночі бомбардують, а щодня вони прокидаються, вирощують зерно та чинять опір. Своїм опором вони також захищають наш мир».

Санду додала, що цьогоріч Молдова має добрий врожай для багатьох культур, тож місцеві фермери, за її переконанням, отримають прибуток. Вона підкреслила, що інші держави надають Україні значно більшу фінансову та військову допомогу, тож для Молдови транзитні шляхи є тим способом, яким вона може підтримати сусідів.

Нагадаємо, що 12 серпня Україна та Молдова домовилися про 50-відсоткову знижку на транзитні залізничні перевезення українських вантажів територією Молдови. Це рішення є критично важливим для Києва через інтенсивні обстріли російськими військами чорноморських портів, які раніше слугували головними воротами для експорту.

Водночас молдовські фермери висловили невдоволення тим, що уряд не провів з ними консультацій перед ухваленням рішення про знижку. Асоціація експортерів зернових та олійних культур Молдови висловлює побоювання щодо можливого перевантаження залізниці через зростання обсягів транзиту українського збіжжя.

Читайте також