Росіяни почали захищати танкери сітками після ударів України

Російські нафтові танкери та портові споруди обгороджують сітками й клітками проти дронів через атаки України на нафтову інфраструктуру РФ.
Російські нафтові танкери та портові термінали почали обладнувати сітками та клітками проти безпілотників для захисту від ударів України по російській інфраструктурі.
За даними аналітика судноплавства Йорука Ісика, танкер Caruzo, який перебуває під санкціями ЄС та Великої Британії, у вівторок вийшов із Чорного моря через Босфор, маючи на борту сітки проти дронів і резервуари для води. На опублікованих знімках видно, що бік містка судна задрапірований сіткою, а дах укритий кліткою.
Ісик також повідомив, що інший танкер під санкціями, Rizvel, перебуває в Мармуровому морі на південь від Стамбула, також вкритий сітками.
За останні два місяці Україна провела одну з найінтенсивніших кампаній ударів по російських суднах в Азовському та Чорному морях, намагаючись скоротити постачання російської нафти.
Ці атаки викликали занепокоєння настільки, що віце-президент США Джей Ді Венс минулого місяця особисто просив припинити удари поблизу терміналу Каспійського трубопровідного консорціуму в порту Новоросійськ, щоб захистити інтереси американських нафтових компаній і уникнути дестабілізації ринків.
Захисні елементи на кораблях виглядають ситуативними, на відміну від складніших конструкцій на суші, де деякі транспортні засоби обладнані металевими клітками з шипами. Такі клітки мають приглушити вибух, створюючи зазор між боєголовкою та ціллю, щоб детонація відбувалася на відстані від об'єкта. Резервуари з водою на корпусі призначені для поглинання впливу ударів з повітря та моря.
Співзасновник сайту моніторингу судноплавства Tankertrackers.com Самір Мадані зазначив, що екіпаж Caruzo не лише накрив місток сіткою, а й «замкнув себе» на кораблі.
У порту Новоросійська супутникові знімки та відео з відкритих джерел показують сітки й інші укріплення навколо військово-морської бази, де розміщується Чорноморський флот, та підходів до гавані. На знімках видно великі сітчасті рамки, а також бони та баржі, припарковані перед входом до військової гавані, щоб блокувати вхід з моря.
Проте ці заходи не гарантують повного захисту. Напередодні Україна провела «унікальну операцію» із застосуванням протикорабельних ракет, реактивних безпілотників та морських дронів для удару по військово-морській базі в Новоросійську. У результаті безпілотники вразили російські кораблі, позиції протиповітряної оборони, пірси та інфраструктуру морського порту.
Читайте також
Ще в розділі «Зброя»
- Хмара: операція у Новоросійську — унікальна, Україна посилюватиме deep strike
- Удар по Новоросійську: чому розрахунок Росії на ППО не спрацював
- Окупанти застосовують новий дрон із двома протитанковими мінами
- Дрони ЗСУ «знищили» бронетанкову бригаду США на навчаннях у Німеччині
- 1632 доба війни: ЗСУ звільнили 745 кв. км, у Башкортостані горять НПЗ та склад







