Понад 60 000 військових взяли участь в опитуванні щодо оновлення сухпайків

Міноборони спільно з Агенцією оборонних закупівель планує оновити сухпайки для ЗСУ, враховуючи побажання військових. В опитуванні через застосунок «Армія+» взяли участь понад 60 тисяч захисників.
Міністерство оборони України спільно з Агенцією оборонних закупівель «Державний оператор тилу» опрацьовують новий варіант харчування на позиціях. Оновлення сухпайків відбувається з урахуванням результатів опитування, яке тривало в застосунку «Армія+» з 29 травня до 12 червня 2026 року.
За словами заступника міністра оборони Мстислава Баніка, військові мають отримувати те, що їм справді потрібно в умовах бойових дій. Це стосується як озброєння, так і харчування.
За результатами дослідження, 80,4% опитаних віддають перевагу готовим стравам у реторт-пакетах. Найпопулярнішими гарнірами виявилися гречка, рис і картопля. Серед джерел білка найчастіше обирають курку, свинину та яловичину. Найпоширеніша комбінація — гречана каша з куркою. Серед перших страв лідирує борщ — його обрали 78,3% респондентів.
Серед додаткових елементів військові найбільше потребують безполуменевого нагрівача їжі, засобів очищення води, одноразових приборів, а також продуктів для швидкого відновлення енергії: в’яленого м’яса, горіхів, шоколаду та протеїнових батончиків. Найменше використовують галети та сухарі.
Побажання захисників врахують при розробці додаткових варіантів харчування. Наразі триває підготовка технічних вимог, внесення змін до нормативної бази та інші етапи впровадження.







