Міноборони вперше поділить закупівлю НРК між кількома виробниками

·222 слівредакція
Міноборони вперше поділить закупівлю НРК між кількома виробниками

Міністерство оборони оголосило тендер на закупівлю наземних роботизованих комплексів, уперше розділивши замовлення між кількома постачальниками. Закупівлю поділено на класи за дальністю роботи та вантажопідйомністю.

Міністерство оборони України оголосило тендер на закупівлю наземних роботизованих комплексів (НРК). Уперше замовлення розподілятимуть між кількома виробниками, а не віддавати одному постачальнику.

Планується придбати комплекси двох типів: логістичні — для перевезення вантажів, доставки забезпечення та евакуації поранених, а також ударні — для ураження цілей. Усі НРК мають працювати на пересіченій місцевості, підтримувати стабільний дистанційний зв'язок і передавати оператору відео та телеметрію.

Закупівлю поділено на класи залежно від дальності дії та ваги вантажу. У кожному класі передбачено по 4–5 лотів, при цьому один виробник зможе отримати не більше половини замовлення в межах класу. У Міноборони зазначають, що така схема має залучити до постачання кількох виробників, посилити конкуренцію та зменшити ризик зриву поставок.

До участі допускаються виробники та постачальники, чия продукція відповідає встановленим вимогам. Обов'язкова умова — наявність щонайменше одного кодифікованого виробу в категорії НРК. Тендер проводитиметься у закритому середовищі з дотриманням вимог безпеки для оборонних закупівель. Умови участі та документи опубліковано на офіційному сайті Агенції оборонних закупівель.

Від початку 2026 року українські НРК виконали понад 100 тисяч місій.

Читайте також