Командир із Кіровоградщини поскаржився на нестачу води та їжі: у бригаді відповіли

Командир взводу вогневої підтримки військової частини А-7049 Анатолій Сащук, який перебуває на Запорізькому напрямку, оприлюднив відеозвернення про брак води, їжі та ліків. Командування 121-ї окремої бригади територіальної оборони відреагувало на заяву.
Анатолій Сащук, командир взводу вогневої підтримки роти вогневої підтримки третього батальйону військової частини А-7049, записав відеозвернення до командування ЗСУ. Він розповів, що його підрозділ із квітня перебуває на позиціях на Запорізькому напрямку у складі другого батальйону безптілотних систем.
За словами Сащука, військові прибули для заміни семи бійців, які вісім місяців не мали ротації. Термін відрядження мав становити один місяць, але триває досі. Командир заявив, що обіцяні запасні позиції виявилися непридатними, а логістика не працює належним чином.
«Забезпечення харчами та питною водою немає від трьох до семи діб. Коли я перебував на іншій позиції, мій особовий склад взагалі не отримував 12 діб ні питної води, ні їжі. Щоб підтримати свій організм, ми п'ємо свою сечу і чекаємо, коли нам скинуть хоч щось», — сказав він.
Сащук додав, що через пошкоджений Starlink зв'язок здійснювався лише по рації. Новий Starlink, придбаний знайомими два тижні тому, військові отримали лише за три дні до звернення. Він також зазначив, що на весь особовий склад скидають 4 кілограми їжі та три пляшки води, тоді як інші отримують по дев'ять кілограмів.
Командир повідомив, що ліки замовляють, але отримують невчасно або не отримують взагалі. Деякі військовослужбовці кілька днів були в напівсвідомості через нестачу води та їжі. Він ухвалив рішення вивести особовий склад із позицій без очікування заміни та попросив коридор для безпечного виходу і транспорт для евакуації.
Командування 121-ї окремої бригади територіальної оборони 10 серпня опублікувало пояснення. У дописі йдеться, що на важкодоступні позиції вантажі доставляють дронами за графіком: упродовж місяця підрозділу доставили 27 пакунків вагою майже дев'ять кілограмів кожен.
«Ситуація на цьому напрямку залишається вкрай складною. Несприятливі погодні умови, постійні дії росіян та робота ворожих засобів РЕБ іноді заважають доставляти вантажі вчасно й неушкодженими», — зазначили в бригаді. Командування запевнило, що командир бригади особисто спілкується з військовими, а ротацію проведуть, щойно це стане безпечно. У дописі також наголосили, що інформація з відеозвернення не відображає всіх обставин.
Читайте також
Ще в розділі «Фронт»
- Росія повністю заблокувала судноплавство в Чорному морі — ВМС
- Штурм Миколаївки: росіяни намагаються прорвати оборону під Слов’янськом
- На Львівщині попрощалися з п'ятьма військовими 10 серпня
- 14 військових із Сумщини: загибель та поховання за тиждень
- Удар по Дніпру: знищено склад ВООЗ із медичними вантажами







