На Дніпропетровщині російські FPV-дрони атакували знімальну групу СТБ

6 серпня на Дніпропетровщині знімальна група телеканалу СТБ разом із військовими потрапила під атаку російських FPV-дронів. Журналісти та військові не постраждали, їх евакуювали.
Знімальна група СТБ у складі кореспондентки Анастасії Вільхової та оператора Олександра Дубини 6 серпня вирушила на позиції артилеристів 147-ї окремої артилерійської бригади для зйомки репортажу. Під час руху військовий помітив на детекторі дронів їхній автомобіль і наказав усім негайно залишити пікап.
За словами Вільхової, після того як група розбіглася, безпілотник влучив у машину, пошкодивши зв'язок та Starlink. Автомобіль почав диміти. Атака відбувалася в сутінках, що ускладнювало ситуацію.
Журналісти та троє військових вирішили ховатися в полі соняхів і повзти вглиб — до дислокації підрозділу залишалося близько трьох кілометрів. Через приблизно сім хвилин з'явилися ще два дрони, які військові збили. Деякі збиті безпілотники падали приблизно за десять метрів від групи.
Вільхова намагалася приховати мікрофон із логотипом СТБ, оскільки побоювалася, що росіяни посилять атаку, дізнавшись про присутність медійників. Оператор Дубина продовжував знімати.
Приблизно за 40 хвилин після початку атаки група почула автомобіль на трасі. Військові тієї ж бригади, які їхали повз, побачили дим від підбитого пікапа та зупинилися. Вони евакуювали знімальну групу та трьох військових у безпечніше місце.
Ніхто не постраждав. У Вільхової залишилися синці та садна на руках і колінах від повзання. На телеканалі журналістці та оператору запропонували психологічну допомогу.
Читайте також
Ще в розділі «Зброя»
- Глибокі удари по РФ: як працює український загін дронів
- Британські дрони K3 Scout передавали дані на IP-адресу в Китаї
- Болгарія викликала посолку України через падіння дрона біля газопроводу
- СБС уразили С-400 під Геленджиком та три судна у Чорному морі
- Удари по Криму можуть зрости в сім разів за умови швидшого фінансування — Мадяр







