Експорт зерна з України впав утричі через удари по портах

Середньодобові відвантаження зерна за останній тиждень скоротилися до 48 тисяч тонн — утричі менше, ніж у першій половині місяця. Причина — блокування морської логістики та російські удари по портах.
Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький повідомив, що за останні сім днів середньодобовий обсяг експорту зерна становив 48 тисяч тонн. Це утричі менше порівняно з показниками першої половини поточного місяця.
Падіння темпів відвантажень спричинене блокуванням морських перевезень та ударами російських військ по портовій інфраструктурі. Це призвело до зростання транспортних витрат і зниження закупівельних цін на внутрішньому ринку.
Зокрема, продовольча пшениця подешевшала на 16%, фуражна — на 17%, кукурудза — на 8%, ячмінь — на 14%, ріпак — на 5%.
Через зміну логістичних і ринкових умов раніше встановлені мінімально допустимі експортні ціни перестали відповідати реальній ситуації та ускладнили укладання частини зовнішньоторговельних контрактів. Уряд скоригував механізм їх розрахунку: до базової оцінки застосовуватимуть коефіцієнт 0,714, який враховує додаткові логістичні витрати, спричинені війною.
Читайте також
Ще в розділі «Новини»
- Зеленський підписав закон про відпустки для колишніх засуджених у ЗСУ
- Атака РФ на Одещину: зруйновано будинок, двоє постраждалих
- На Львівщині нетверезий водій збив на смерть військового у відпустці
- Стрілянина під Севастополем: четверо загиблих, нападника затримано
- Стрілянина біля Севастополя: загинуло четверо людей, ще четверо поранені







