Експсихіатра ЗСУ судитимуть за відмивання 34,5 мільйона гривень

·192 слівредакція
Експсихіатра ЗСУ судитимуть за відмивання 34,5 мільйона гривень

Прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт проти колишнього головного психіатра Збройних сил України Олега Друзя. Його звинувачують у легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, на суму понад 34,5 мільйона гривень.

Спеціалізована прокуратура у сфері оборони передала до суду справу колишнього начальника психіатричної клініки Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь». Посадовця обвинувачують у легалізації активів, отриманих незаконним шляхом, загальною вартістю понад 34,5 млн грн.

За даними слідства, протягом 2023–2024 років фігурант використовував кошти від незаконних активів для придбання транспортних засобів і нерухомості. Майно оформлювалося на членів родини та інших сторонніх осіб.

Під час розслідування встановлено значну невідповідність між офіційними доходами посадовця та пов’язаних із ним людей і вартістю набутого майна. Фінансовий аналіз також виявив операції, які, за версією прокуратури, використовувалися для приховування походження коштів і фактичної належності активів.

Олега Друзя затримали в січні 2025 року. Тоді йому повідомили про підозру в незаконному збагаченні та декларуванні недостовірної інформації. Йшлося про набуття необґрунтованих активів на понад 1 мільйон доларів США за період повномасштабного вторгнення.

У лютому 2026 року експосадовцю оголосили другу підозру — у легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.

Читайте також