Дружківка під ударами: КАБи, дрони та пожежі в тилу 93-ї бригади

·456 слівредакція
Дружківка під ударами: КАБи, дрони та пожежі в тилу 93-ї бригади

Російські війська посилили обстріли Дружківки після просування в районі Костянтинівки. Місто щодня зазнає ударів авіабомбами, артилерією та дронами, попри це там залишаються понад 4 тисячі мешканців.

Від російських позицій до околиць Дружківки — 10–12 кілометрів. За годину до приїзду військових і журналістів біля будинку місцевого мешканця Артема вибухнули два керовані авіабомби, зруйнувавши кілька приватних будинків. На місці удару виникла пожежа, інформації про постраждалих на момент огляду не було.

Майже всі вулиці міста перебувають у зоні досяжності російських FPV-дронів, квадрокоптерів і «Молній». Пересування транспортом стає дедалі небезпечнішим: уздовж доріг майже щодня з’являється спалена техніка. Українські військові збивають ворожі безпілотники, але навіть підбиті дрони можуть нести загрозу — на очах у групи стрільці знешкоджували потенційно небезпечну вибухівку на узбіччі.

Через постійний контроль доріг дронами військові часто пересуваються пішки, долаючи по 15–20 кілометрів. Двох бійців 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» — Сергія «Бецика» та Олександра «Фріца» — евакуювали квадроциклом із району Костянтинівки. Вони тримали позицію з 24 грудня, майже сім місяців, і були настільки виснажені, що самостійно пройти ще 15 кілометрів не змогли б.

За словами бійців, постачання боєкомплекту та провізії налагоджене — дрони доставляли все необхідне. Найбільше вони хочуть «газованої води» і зателефонувати рідним.

Зв’язок із домом для військових на позиціях забезпечують через рації. Офіцер Олег записує короткі голосові повідомлення для родичів побратимів, які залишаються біля Костянтинівки. Кожне триває 20–30 секунд, щоб ворог не встиг запеленгувати радіостанцію. Бійці передають привіти, «обіймають» і «цілують» рідних.

Через загострення боїв і проблеми з логістикою українські піхотинці дедалі частіше змушені залишатися на передовій по кілька місяців поспіль. Основну логістичну функцію виконують наземні роботизовані комплекси, які перевозять по 200 і більше кілограмів вантажів за раз.

Олег зазначає, що Дружківка оборонятиметься, але місту загрожує доля Покровська, Мирнограда та Костянтинівки, які через тривалі бої та руйнування перетворилися на міста-«привиди».

Читайте також