У Черкасах презентували проєкт Військового меморіального цвинтаря

·496 слівредакція
У Черкасах презентували проєкт Військового меморіального цвинтаря

У Черкасах представили проєкт Військового меморіального цвинтаря. На території комплексу планують облаштувати шість секторів для поховань, чотири колумбарії та фонтан.

Під час брифінгу міський голова Анатолій Бондаренко розповів, що за зразок узяли Національне військове меморіальне кладовище, розташоване на Київщині. Робочу групу для створення комплексу очолив головний архітектор Національного військового меморіального кладовища Сергій Дебрін.

«Багато разів ми відвідували Національне військове меморіальне кладовище, яке знаходиться під Києвом. Робочу групу нашого Військового меморіального цвинтаря очолить той самий архітектор — Сергій Дебрін. Концептуальний меморіальний комплекс в Черкасах, повинен бути взірцем не тільки в Україні, не тільки в обласному центрі, а й взірцем для всієї країни», — зазначив Бондаренко.

Архітектор Сергій Дебрін повідомив, що на території цвинтаря планується паркінг на 60 автомобілів, зупинка громадського транспорту, сервісний блок для видачі документів та громадська вбиральня. На вхідній зоні передбачено місце для проведення меморіальних заходів, зокрема для встановлення труни та катафалка. Окрему увагу приділять військовому церемоніалу — буде місце для почесної варти та музичного супроводу.

Територію комплексу планують зробити інклюзивною. Центральним об'єктом стане квадратна площа розміром 30 на 30 метрів, від якої розходитимуться чотири композиційні елементи з деревами, флагштоками та зонуванням. У центрі можуть розмістити фонтан, а навпроти — ритуальний камінь. Цвинтар матиме шість секторів для поховань і чотири колумбарії.

На ритуальному камені пропонують нанести цитату Василя Симоненка: «Живе лиш той, хто не живе для себе, хто для других виборює життя». Основою для уніфікованих надгробків планують узяти козацький хрест, подібний до того, що розташований біля Чигирина.

Для зручності відвідувачів розробляють концепт продовження маршруту громадського транспорту спільно з департаментом доріг та муніципальної інфраструктури. На наступний рік заплановано асфальтування дороги біля цвинтаря.

Мати полеглого захисника Олена Галва поділилася враженнями від Національного військового меморіального кладовища: «Справа в тому, що ми були, я особисто була на кладовищі в Києві. Так що бачили це все. То мене влаштовує. Мені сподобалося, що там не було штучних квітів, лише живі. Це справляє враження. Також те, що під яким кутом ти не подивишся на кладовище — чи по горизонталі, чи по вертикалі — вони всі завжди в строю».

Директор департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Роман Соболь повідомив, що будівництво вхідної групи планують розпочати у 2027 році. Зараз триває візуалізація, після чого перейдуть до проєктування та технічної частини. Роботу розіб'ють на етапи, після чого отримають розрахунки вартості будівництва. Наразі вартість проєкту не розраховували.

Читайте також