Боєць 107-ї бригади ТрО повернувся з СЗЧ після семи місяців за кордоном

·922 слівредакція
Боєць 107-ї бригади ТрО повернувся з СЗЧ після семи місяців за кордоном

Військовослужбовець 107-ї окремої бригади тероборони з позивним Відьмак, який сім місяців перебував у СЗЧ за кордоном, повернувся до підрозділу. Він розповів, що ухвалити рішення допомогли підтримка командира та усвідомлення помилки.

Доброволець із позивним Відьмак самовільно залишив військову частину 2 листопада 2025 року. За його словами, він одразу зрозумів, що вчинив неправильно, проте не наважувався повернутися через сором перед командиром та побратимами.

«Я підставив командира — якось було соромно подзвонити і сказати: "Командире, вибач, я повернуся". Це постійно було в голові — неможливо було відкинути», — розповів Відьмак.

Військовий пояснив, що конкретної причини для СЗЧ не мав, рішення ухвалив під впливом емоцій та адреналіну після виходу з позиції. Він припускає також емоційне вигорання через тривале перебування під обстрілами та розлуку з родиною.

За кордон Відьмак виїхав у передостанній день відпустки, розуміючи, що наступного дня його можуть оголосити в розшук. Там спершу відпочивав, згодом працював різноробочим. Увесь цей час підтримував зв'язок із побратимами, але відчував сором.

«Я працював і розумів: це не те, що я хочу, це не те життя, яким я хотів жити. І взагалі жити за кордоном — це жахливе життя насправді. Ти там ніхто, ти – чужий», — зазначив військовий.

Приблизно через півтора місяця Відьмак почав листування з командиром, а згодом вони поговорили телефоном. Командир не висував претензій, натомість підтримав бійця та підтвердив, що той зможе повернутися. Родичі військового були проти такого рішення, однак він наполіг на своєму.

Після повернення Відьмак пройшов двотижневу передпідготовку та повернувся на бойові завдання. До СЗЧ він був головним сержантом і командиром екіпажу, нині — оператор ударного безпілотника у званні молодшого сержанта. Він входить до складу роти ударних безпілотників «Фаворит», яку допомагав формувати.

Військовий визнає, що через СЗЧ втратив певні можливості, адже підрозділ розширився, а він раніше обіймав важливу посаду. Водночас він не вважає, що до нього поставилися несправедливо, і жодного разу не пошкодував про повернення.

«Зараз я знаю, що змінив би. Щонайменше, поговорив би зі своїм командиром і сказав би, що у мене є певні нюанси, і це потрібно якось вирішувати. Я впевнений, що це питання можна було б владнати, і тоді я б не пішов у СЗЧ», — підсумував він.

Читайте також