4 квітня - 70 років з дня підписання Північноатлантичного договору. Простіше кажучи, День створення НАТО. Це відбулося у Вашингтоні 4 квітня 1949 року. Сьогодні, у процесі тісної співпраці Україна – НАТО ворогом створюються та поширюються безліч фейків щодо НАТО. Тому пропонуємо 10 МІФІВ, в які не варто вірити!
Міф 1. Альянс планував розмістити в Криму кораблі і ракети
Пояснення 👉 Така ідея ніколи не пропонувалася і не обговорювалась в Альянсі. Військова інфраструктура НАТО поза межами країн Альянсу обмежується тими територіями, на яких Альянс проводить операції.
Окремі союзники НАТО мають свої бази за кордоном на основі двосторонніх домовленостей і згоди приймаючої сторони, на відміну від російських баз на території Молдови (Придністров’я), України (Крим) і Грузії (Абхазія та Південна Осетія).
Міф 2. Росія була змушена анексувати Крим, щоб там не були розміщені військові бази НАТО
Пояснення 👉 Цей міф дуже схожий з тим твердженням, яке ми спростували вчора. Як вже наголошувалося, військова інфраструктура НАТО поза межами країн Альянсу обмежується тими територіями, на яких Альянс проводить операції. Окремі союзники НАТО мають свої бази за кордоном на основі двосторонніх домовленостей та згоди приймаючої сторони.
Міф 3. Усі рішення в НАТО ухвалюють Сполучені Штати...
Факт 1: Усі рішення в НАТО ухвалюються консенсусом, тобто рішення може бути ухвалене лише за згодою кожної без винятку країни-союзниці.
Факт 2: НАТО заснували у 1949 році дванадцять незалежних націй таких країн: Бельгія, Канада, Данія, Франція, Ісландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Велика Британія та Сполучені Штати. Відтоді Альянс розширився до 29 країн-союзниць, кожна з яких ухвалювала рішення щодо вступу до Альянсу на індивідуальних і суверенних засадах.
Міф 4. НАТО намагається "втягнути" Україну до своїх лав
Факт 👉 Коли адміністрації Президентів Леоніда Кучми та Віктора Ющенка заявили про свої прагнення до членства у НАТО, Альянс співпрацював з ними. ✔ Коли адміністрація Президента Віктора Януковича зробила вибір на користь позаблокового статусу, Альянс поставився до цього рішення з повагою і продовжив співпрацю з Україною у галузі реформ на прохання уряду країни. ✔ НАТО поважає право кожної країни самостійно визначати спосіб забезпечення національної безпеки. Стаття 13 Вашингтонського договору однозначно надає країнам-членам право виходу з організації. ✔ За останні 65 років 29 країн скористалися правом вільного вибору та приєдналися до НАТО у відповідності до національних демократичних процедур. Жодна з країн не виявила бажання вийти. Це був їх суверенний вибір.
Міф 5. НАТО - суто військовий союз
Факт 👉 Країни НАТО співпрацюють у політичній, військовій,економічній, науковій, інформаційній та екологічній сферах безпеки.
Серед багатьох програм цивільної співпраці одна лише програма «Наука заради Миру і Безпеки» за останні 5 років ініціювала 450 спільних проектів у понад 40 країнах.
Міф 6. НАТО спровокувала Майдан
Факт 👉 Майдан почався через незадоволення українців рішенням президента Януковича призупинити євроінтеграцію. Більше демократії та менше корупції – це були основні вимоги Майдану.Згадки про НАТО серед вимог Майдану не було
Україна почала обговорювати питання відмови від позаблокового статусу у вересні 2014-го року - через шість місяців після незаконної анексії Криму Росією та початку російської агресії на Сході України.
Якщо Ви читаєте щось про НАТО - перевіряйте інформацію!
Комментариев:0