Батл сучасних самохідних артилерійських гаубиць з боєприпасами стандарту НАТО

AHS Krab VS «Богдана»: хто кращий?

 

Від початку бойових дій на території України минуло п’ять довгих та кривавих років. Країна змушена захищатися й розробляти нові зразки зброї. Ще на початок 2003-го на озброєнні ЗСУ було 1372 самохідні артилерійські установки середнього та великого калібру на гусеничному ходу радянського виробництва. Багато такої техніки потребує відновлення й комплексу робіт із приведення до боєготовності. А це час і кошти. Продовження конфлікту з Росією і можливе його переростання у фазу високоманеврених, швидкоплинних операцій змусило Україну розробляти самохідні гаубиці та придивлятися до зброї наших союзників.

 

AHS Krab: чудова в поєднанні з автоматичною системою управління вогнем

Одним із варіантів озброєння нашої армії сучасними артилерійськими системами є польська 155-мм самохідна гаубиця AHS Krab на гусеничному шасі. В польській армії САУ «Краб» використовується разом із автоматизованою системою управління вогнем TOPAZ, а також РЛС контрбатарейної боротьби LIWIEC. «Топаз» дає змогу командиру з командного пункту управляти артилерійським підрозділом у режимі реального часу з допомогою комп’ютера, без потреби віддавати накази засобами радіозв’язку.

РЛС контрбатарейної боротьби дає змогу за траєкторіями ракет, снарядів, артилерійських мін визначати місцеперебування батареї противника та видавати екіпажу «Краба» в реальному часі координати цілей.

Артилерійська самохідна установка має ліцензійну башту власного виробництва від британської САУ AS-90 зі стволом калібру 155-мм завдовжки у 52 калібри. Спочатку вона мала шасі від Т-72, проте у 2014 році закуплено досконаліше шасі від південнокорейської САУ К9 Thunder.

Передбачається, що в польській армії на озброєнні буде 120 САУ AHS Krab. Наразі Сухопутні війська Польщі отримали партію САУ Краб, які передали для експлуатації у 11-й Мазурський артилерійський полк (16-та механізована дивізія) і 5-й Любуський артилерійський полк (12-та механізована дивізія).

Однією з переваг САУ на гусеничному шасі є значно вища прохідність та коротший час підготовки до бою, ніж у колісної установки.

 

САУ «Богдана»: чекають не на парадах, а у військах

В Україні вирішено почати власну розробку нової самохідної гаубиці на колісному шасі від автомобіля вітчизняного виробництва КрАЗ-6322. Колісне шасі має деякі переваги над гусеничним, а саме:

– висока мобільність;

– здатність здійснювати марш-кидки на відстань 1000 км і більше від місця дислокації пересіченою місцевістю за короткий проміжок часу;

– висока уніфікація колісного шасі з транспортом, який масово використовується в армії та цивільними, що уможливлює економію ресурсів і засобів як для обслуговування техніки, так і підготовки бойових розрахунків;

– майже на 30% виробництво колісної гаубиці дешевше, аніж випуск її на гусеничному шасі;

– можливість швидко налагодити масовий випуск.

САУ «Богдана» здатна використовувати як снаряди іноземного виробництва М107, так і новітні вітчизняні активно-реактивні боєприпаси. За відкритими джерелами, максимальна дальність вогню гаубиці активно-реактивним зарядом сягає 60 км. Для порівняння – найпоширеніша російська САУ 2С19М2 «Мста-С» здатна вести вогонь на дальність 30 км.

Воєнні дії проти росіян на Сході України показали, що основа  успіху в нанесенні поразки противнику криється саме в артилерії, а не в піхоті, танках чи авіації. Прийняття нових САУ на озброєння ЗС Украъни уможливить зміну тактики застосування артилерії й масове використання технологічних новинок ведення сучасної війни.

Безперечно, Україна намагається увійти до клубу країн, які серійно виробляють колісні САУ, що підвищує не тільки безпеку, а й престиж держави. 2С22 «Богдана» відповідає стандартам польової артилерії дивізійної ланки в НАТО. І армія справді потребує нової високоякісної сучасної зброї. І «Богдану» чекають не на парадах, а передусім у військах.

ОЛЕКСАНДР ДІДУР АрміяInfopm
Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

    Про сайт

    Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: [email protected] Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.