Бронежилети «Корсар» для ЗСУ: позиція виробника

 

2 серпня в інформагентстві «Укрінформ» відбулася пресконференція, організована одним з основних виробників бронежилетів в Україні ТОВ «НВП» «Темп-3000». Приводом до проведення заходу стали оприлюднення Державним бюро розслідувань переговорів Міноборони щодо бракованих бронежилетів, велика кількість публікацій, офіційних виступів держслужбовців різних рангів, судові процеси, які тривають із серпня 2014-го.

Історія почалась із закупки у 2014 році Міноборони за державні кошти у ТОВ «НВП» «Темп-3000» бронежилетів «Корсар-4» і «Корсар М3-1-4» (без захисту коміра й паху) у кількості 17080 одиниць загальною вартістю 71 311,2 тис. грн.

За версією Генпрокуратури, ці бронежилети не відповідають 4-му класу захисту згідно із ДСТУ В 4103-2002.

Слідче управління Головної військової прокуратури ГПУ здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 367, ч. ч. 1, 2 ст. 425 КК України.

Отже, правоохоронці мають претензії безпосередньо як до оборонного відомства, яке закупило бронежилети та продовжує закупки, так і до підприємства-виробника щодо якості продукції.

Засновник і керівник ТОВ «НВП» «Темп-3000» Юрій Євтушенко ініціював проведення пресконференції, повідомивши, що з 1997 року він розробляє засоби індивідуального захисту й має в цій сфері великий досвід. Бронежилети «Корсар» розробляли у 2002 році для країн зі спекотним кліматом, наприклад для миротворців в Іраку. Бронежилети в незмінному стані виготовляли в 2014-му за стандартами 2002-го. Також виробник заявив: армія не дотримується вимог догляду за бронежилетами, які зберігають на підтоплених складах. У військах потрібні сушки для належного догляду, оскільки бронежилет не розраховано на використання у вологих умовах. Бронежилети якісні, оскільки «Корсар» закупляли впродовж двох років американці, а китайці зробили репліку. В паспорті на бронежилет указано: після намокання його слід сушити, не використовуючи.

Щодо намокання виникає резонне запитання: як металева бронеплита втрачає захисні властивості після намокання? Юрій Євтушенко на це чіткої відповіді не дав.

За словами Юрія Євтушенка, дослідження показують: 80 % уражень бронежилетів припадають на осколки, 20 % – на кулі й інші предмети. Середня вага осколків – 1,1 грама, а швидкість близько 600 м/с. Осколкостійкість «Корсара» – 500 м/с, що є недоопрацюванням виробника.

Проте свою промову Юрій Євтушенко почав з того, що його підприємство масово дискредитують. Це змусило поставити запитання до спікера, щоб він чітко відповів, хто їх дискредитує і назвав прізвища цих осіб.

Відповідь була «дуже докладною» – конкуренти…

Довідка: бронежилет «Корсар-М3» складається з м’якої і жорсткої броні. М’яка броня – пакет, в який входить тканина кевлар. Жорстка броня – сталеві бронеплити 4-го класу захисту або керамічні бронеелементи. Кожен бронежилет виробник комплектує паспортом, в якому вказано клас захисту, дата виготовлення, номер виробу та партія.

 Олександр Дідур
Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

    Про сайт

    Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: [email protected] Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.