У 2015 році було припинено надання додаткових відпусток військовослужбовцям — учасникам бойових дій під час особливого періоду. Та нещодавно Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, розглянувши зразкову справу за позовом одного з військовослужбовців військової частини, дійшов висновку, що припинення відпустки на час особливого періоду не означає припинення права на відпустку. Це право на відпустку може бути реалізовано в один із двох способів: безпосереднє надання особі відпустки після закінчення особливого періоду, який може тривати невизначений термін, або виплата особі грошової компенсації.
— Ми відреагували на таке рішення Верховного Суду, — зазначив під час під час брифінгу в прес-центрі Інформагентства Міноборони АрміяInform заступник керівника Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України полковник Вадим Артамощенко. — Було проведено кілька консультацій у профільних комітетах Верховної Ради, в Міністерстві соціальної політики та Міністерстві фінансів. На сьогодні питання грошової компенсації за неотриману в особливий період додаткову відпустку учасниками бойових дій опрацьовується Департаментом фінансів Міністерства оборони. Зі свого боку Департамент військової освіти, науки, гуманітарної та соціальної політики Міноборони підготував зміни до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей» щодо відновлення права військовослужбовців в особливий період на додаткові відпустки:
- додаткові відпустки учасникам бойових дій і особам з інвалідністю внаслідок війни;
- у зв’язку з навчанням;
- додаткову відпустку військовослужбовцям, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи «А» 1 групи.
Комментариев:0