Президент Петро Порошенко наголошує на важливості фінансування сектору безпеки і оброни України у 2017 році.
«Ключова позиція, яку ми маємо забезпечити цим проектом державного бюджету — 5% ВПП мають бути зафіксовані на видатки оборони і безпеки», — підкреслив Петро Порошенко на засіданні Ради національної безпеки і оброни України.
«Цього року я буду більш уважно дивитись на виконання ще одного рішення Ради національної безпеки і оброни — щоб 3% з цих 5% були спрямовані виключно на оборону. Хочу наголосити на тому, що загальна цифра фінансування складає 129 млрд грн.», — сказав Президент.
Глава держави наголосив, що процес будівництва нової армії, нових Збройних сил — є і залишається його першим пріоритетом.
За словами Президента, так само ми маємо пріоритет наведення порядку всередині країни і має бути профінансовано Міністерство внутрішніх справ разом з Національною поліцією, Національна гвардія.
«Ми маємо виправити перекоси щодо фінансування Державної прикордонної служби. Ми маємо збільшити фінансування Служби безпеки України, яка має відповідати на ризики зростання терористичних загроз», — сказав Президент та звернувся до керівника СБУ Василя Грицака підготувати пропозиції щодо фінансування підрозділів, які ведуть антитерористичну діяльність, зокрема підрозділу «Альфа», а Міністру внутрішніх справ доручив підготувати пропозиції щодо пріоритетного фінансування, окрім патрульної поліції, і підрозділів карного розшуку та тих підрозділів, які ведуть забезпечення правопорядку та ефективне розслідування злочинів.
Петро Порошенко наголосив, що реальні потреби сектору безпеки і борони значно більші, однак ресурси обмежені і фінансування зараз відбувається на межі можливого і неможливого. Він додав, що різко зростають вимоги щодо підвищення ефективності використання кожної бюджетної копійки
Президент наголосив також на пріоритетності збільшення фінансування зовнішньополітичного відомства. «Оскільки питання звільнення окупованої частини на сході нашої держави і Криму має відбуватись політико дипломатичних шляхом я пропоную, що б це було враховано при збільшені фінансування Міністерства закордонних справ. Бо наші дипломати — це така сама зброя, як і штурмові, десантні, танкові, артилеристські, ракетні і інші бригади Збройних Сил», — сказав він.
Комментариев:0