На замовлення Міністерства оборони України вітчизняні зброярі суттєво модернізували АК-74 та АКМ. Власне від всесвітньо відомого автомата Калашникова залишилися не переробленими тільки ствол і затвор, решта — низка унікальних конструктивних рішень фахівців столичного ТОВ «ІнтерПроІнвест». За своїми тактико-технічними характеристиками «Вулкан» перевершує прототип, до того ж може бути адаптований для стрільби патронами «натовського» калібру 5,56х45 мм. Навіть з глушником наш автомат коротший за АК-74. А без глушника на 2 см коротший за АКС-74У з розкладеним прикладом.
Вітчизняний «Вулкан» сконструйований за схемою буллпап — спусковий гачок розташований перед магазином і ударно-спусковим механізмом. Окрім того, в цьому автоматі передбачена можливість адаптації до анатомічних особливостей стрільця шляхом встановлення спеціальних коригувальних накладок.
За словами заступника генерального директора ТОВ «ІнтерПроІнвест» Сергія Луговського, модернізований автомат має високі точність і густість ведення вогню. Загалом його конструкція така, що дозволяє використовувати додаткові прицільні пристрої — коліматор, оптичний приціл (також і нічний) без внесення додаткових змін. Більше того, навіть після його розбирання для чищення і змащування прицільні пристосування не потрібно вивіряти — вони забезпечують максимальну точність практично під час усього періоду експлуатації. При цьому важливо, що наявність конвекційної системи охолодження ствола суттєво збільшує термін його служби — в 1,5–2 рази, а автомат здатний витримувати вогонь великої інтенсивності без тривалого обслуговування.
За словами Сергія Луговського, розробники скомпонували «Вулкан» у такий спосіб, аби максимально уникнути утворення забруднень всередині механізму. В ньому передбачена можливість використання як лівою, так і правою рукою. При цьому ергономічна ручка зведення затвора при веденні вогню не рухається, що унеможливлює травмування стрільця.
Наш «Вулкан» виготовляють із застосуванням нових високотехнологічних матеріалів. Тож він здатний витримувати як високі, так і низькі температури. Під час державних випробувань автомат охолоджували у спеціальній камері до -50 градусів за Цельсієм. Потім його виймали й одразу здійснювали стрільбу по мішенях. Коли ж він нагрівався й з’являлася волога, автомат знову відправляли до камери та охолоджували до появи обледеніння. Навіть після таких експериментів «Вулкан» зберігав здатність до безвідмовної стрільби.
Але на цьому перевірки на міцність не завершувалися. «Вулкан» також витримав випробування високою температурою. Щоправда, як пригадує Сергій Луговський, під час цієї процедури члени державної комісії так захопилися обговоренням продемонстрованих можливостей модернізованого автомата, що не помітили, як температура в камері сягнула позначки +150 градусів за Цельсієм. (Хоча за програмою випробувань максимальна температура мала бути втричі нижчою). Але вони ще більше здивувалися, коли побачили, що автомат не лише залишився цілим, а й з нього можна було прицільно вражати мішені. Адже пластик, з якого виготовлені окремі його елементи, починає плавитися, коли температура становить 230 градусів. До речі, завдяки застосуванню нових видів сталі також значно зменшився критичний нагрів каналу ствола. У нашого «Вулкана» він настає після безперервного відстрілювання 16 магазинів, тоді як у звичайного автомата Калашникова цей показник удвічі менший. Наш автомат також піддавали не лише падінню з висоти 1,5 метра на всі боки, включаючи глушник, а й зануренню у воду. Але і ці випробування не зашкодили його безвідмовній роботі.
У порівнянні з автоматом Калашникова, український «Вулкан» також має значно меншу віддачу. Ним можна управляти однією рукою: знімати із запобіжника, вести вогонь, міняти магазин і перезаряджати. При цьому магазин вставляється у спеціальну шахту, яка не тільки допомагає краще фіксувати його, а й сконструйована в такий спосіб, що дозволяє стрільцю не замислюватися, під яким кутом вставляти магазин. Після використання боєзапасу магазин легко випадає під власною вагою при натисканні кнопки викидування, яка розташована безпосередньо під спусковим гачком. Цим забезпечується швидке перезарядження зброї, що дуже важливо під час бою.
Сергій ВОРОНКОВ
Комментариев:0