В суботу день міста святкувала Біла Церква: заснована в 1032 році київським князем Ярославом Мудрим як передовий форпост захисту Русі від кочівників, вона разом з іншими містами-фортецями складала надійну лінію оборони і надійно прикривала Київ зі сходу. Недаремно герб міста являє собою золотий лук зі стрілами на червленому фоні: місто воїнів-захисників здавна і донині береже традиції військової служби, вшановує своїх Героїв-земляків.
Стародавню славу білоцерківських вояків гідно несуть військовослужбовці 72 окремої механізованої бригади та інших підрозділів, розташованих тут. Оборона Маріуполя, Волновахи, Гранітного, Авдіївки, Світлодарська та інших міст на сході України дали можливість проявитися новим Героям, що довели свою мужність і хист зараз, під час відбиття російської агресії проти України. Двоє Героїв України, дванадцять Народних Героїв, більше сотні кавалерів Ордену Богдана Хмельницького різних ступенів та безліч інших нагород мають славні нащадки захисників Київської Русі та Чорних запорожців!
Та не тільки військовою доблестю уславились білоцерківські вояки: за майже шість років нинішньої війни в бригаді, що дислокується в цьому майже тисячолітньому місті, розпочали свій бойовий і творчий шлях більше десяти письменників і поетів, двоє з яких вже прийняті в Спілку письменників, а інші готуються до вступу. Анатолій Гай, Мартін Брест, Костянтин Чабала, Андрій Кириченко, Юрій Щербик, Олена Мокренчук, Василь Піддубний, Іван Хащина та Ігор Шевченко - на святкуванні Дня міста окремою експозицією була представлена виставка-продаж книжок фронтових авторів з 72 омбр. Всі бажаючі могли познайомитись тут з творчістю фронтових письменників і поетів, отримати книгу з автографом, а також поспілкуватися з авторами, розпитати про бойові дії, свідками яких вони були, та поділитися власними історіями війни.
Крім власноруч написаних книжок, ветерани славної бригади представили на святі й інші проекти: до ятки з написом «Ветеранський гриль» черга стояла через всю площу! Люди юрмилися тут, щоб скуштувати смачних наїдків, якими колишні військовослужбовці, нині підприємці, щедро частували гостей свята. Активна життєва позиція Захисників України дається взнаки і тут: повернувшись з фронту, побратими об’єдналися і відкрили власну справу. «Щоб добре воювати, треба гарно попоїсти, ми це на фронті добре зрозуміли!» - жартують вони. Втім, люди приходять до них не лише перекусити, а й поговорити, послухати мудрості, народженої в окопах, під обстрілами. Почути з перших уст хвилюючі й героїчні історії війни.
А неподалік, в яскраво розфарбованій альтанці діти з захватом слухали презентації дитячих книг про війну. Дослухаючись до невигаданих історій про «пухнастих побратимів» наших вояків, вони малювали почуте: фронтове лисеня Аліску; степову царівну Аю, чиє поховання знайшли бійці 72 омбр підчас риття укріплень на фронті; собачку Афінку та качура Гвардії Золотого. Вчителі та працівники відділів культури білоцерківських шкіл приділяють багато уваги патріотичному вихованню школярів – адже це не абстрактні історії з кимось написаного підручника, це живі оповідання про героїзм родичів і земляків маленьких білоцерківчан! По закінченню презентації діти підходили до авторів і ділилися сокровенним: «А знаєте, мій тато теж на фронті. Мій брат, дядько, мама… Я так сумую за ними! Дякую, що розповіли, як воно там…»
Святкування Дня міста тривало до пізньої ночі, і так само тривали зустрічі побратимів, цікаві оповідки та спогади, спогади про незабутнє минуле і героїчне наше сьогодення.
Олена Мокренчук, прес-центр оперативного командування «Північ»
Комментариев:0