1000 років тому. “Січа була зла, який ще не бувало". Історія битви на Альті.

 

 

1000 років тому, 24 липня 1019 року, під час міжусобної війни в Київській Русі відбулася битва на Альті між військами Ярослава Мудрого і Святополка Окаянного.

Битва сталася на берегах річки Альта (Ільтиця) – правої притоки Трубежу, що нині тече територією Бориспільського й Баришівського районів Київської області. За свідченням літописця, "січа була зла, який ще не бувало на Русі – сіклися, схоплювалися руками, тричі сходилися битися, по низинам текла кров струмками”. До вечора полки Ярослава зуміли, нарешті, переламати перебіг битви на свою користь і здобули цілковиту перемогу. Святополк вирішив рятуватися втечею, але невдовзі загинув за невідомих обставин. Верховним правителем Київської Русі остаточно став Ярослав Мудрий.


 

 

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.