Це – «Сєпар». У нього такий позивний через те, що народився в Луганську.

Це – «Сєпар». У нього такий позивний через те, що народився в Луганську.

Понад десять років тому переїхав у містечко на Луганщині, яке не бачило війни. А «Сєпар» її бачить ось уже не один рік. Він воює на Промці – за кілька десятків метрів від ворога.

Я питаю в чоловіка, чи не ображається він на такий позивний. «Спочатку це мене сильно зачіпляло. А потім, коли вже й командир став так називати, змирився», - каже військовий. Навіть на магазині автомата бійця видряпано «Сєпар».

Він розповідає, що через близькість до ворожих позицій терористи часто вирішують «поговорити». «Кричать: «Укропи, йдіть звідси! Трактористи, їдьте до себе додому!», - говорить воїн.

«Вони думають, що тут більшість із Західної. Але це не так, ми тут воюємо за свою землю, свою в буквальному сенсі слова», - продовжує він.

Знайомство з місцевими на фронті для мене завжди особливе. Бо це означає: ти розповіси про когось, хто боронить свої міста. А не втік від війни, як це часто буває, і як частіше думають про народжених на Донбасі.

На позиціях, де воює «Сєпар», затишшя не буває ніколи. Вдень трохи менший калібр зброї, ніж уночі, але працюють ворожі снайпери.

«Пригнали якусь особу чи то роту, чи взвод нас відстрілювати. У них і калібр вже не 7,62, а більший, 14,7. Якщо така куля потрапить у людину, то від неї шматочки м’яса залишаються. Її розриває просто», - спокійно, без страху, говорить військовий. Він зовсім не безстрашний, просто старається бути максимально обережним, а пильне спостереження за ворогом ще й додає впевненості.

«Сєпар» вважає, йому пощастило, що воює на Донеччині. Якби боронив Луганщину, було б складніше: частина знайомих – у так званому «ополченні» ЛНР.

Воїн страшенно сумує за дружиною чотирма дітками. Намагається якомога частіше телефонувати домашнім, щоб не хвилювалися. «Стараюся дзвонити, коли не стріляють, і кажу, що все нормально», - посміхається чоловік.

У нього добра посмішка і щире, добре обличчя. А ще тихий і спокійний голос. Він говорить упевнено, так, щоб ні на мить не виникло сумніву: перемога буде за нами.


Nastka Fedchenko

Обнаружили ошибку или мёртвую ссылку?

Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте Администрации ресурса.

Комментариев:0

Про сайт

Інформаційний ресурс військової тематики північного регіону. Огляд військових новин, військово-політичних подій в Україні та світі, новини озброєння та технологій, оснащення та екіпірування. При копіюванні матеріалів використовуйте активний гіперлінк посилання на сайт Пишіть нам на E-mail: prsspivnich@ukr.net Посилання та гіперлінк (для Інтернет-сайтів) при використанні матеріалів сайту обов'язкові.