Тотальний контроль: на нових складах боєприпасів працівників розпізнаватимуть за сітківкою ока та відбитками пальців.
Після сумнозвісних вибухів на арсеналах у Балаклії, Калинівці, Сватовому платники податків мають знати, що ж робить держава, аби уникнути подібного в майбутньому.
Про це АрміяInform поговорила з Миколою Барановським, директором із виробництва «Центрального проектного інституту» Міністерства оборони.
За його словами, на будівництво нового найбільшого арсеналу витрачатиметься 3 роки. З другої половини 2018 року склади боєприпасів одночасно будують у Цвітосі, Калинівці й Богданівці.
– Зараз для того, щоб система вийшла надійною, укріплюється насамперед периметр. Це огородження технічної території, яке складається не тільки зі звичайних парканів, як те робили раніше, а й з різноманітних інженерно-технічних засобів захисту: відеоспостереження, датчиків, які реагують на розрив ємності. Периметр також утворено з патрульних вишок, вогневих споруд і траншей. Усе це обладнано відповідними видами зв'язку й сигналізацією.
Микола Барановський розповів, що за межу периметра до технічної території тепер потрапити просто так неможливо. Тому, що все обгороджено, охороняється і пройти можна винятково через КПП, обладнане металошукачами й відеокамерами.
– Нові сховища боєприпасів облаштовані охоронною та пожежною сигналізаціями, системами автоматичного пожежогасіння – як водяного, так і газопорошкового. Ворота в сховищах забезпечені, крім магнітних, замками, які передбачають ідентифікацію того, хто входить, за відбитками пальців чи сітківкою ока. Відтепер зробити якусь «закладку» (диверсію. –Авт.) практично доволі складно, – додає спеціаліст.
За словами Миколи Барановського, норми НАТО передбачають, що одне сховище боєприпасів від іншого повинно розміщуватися на відстані не менше 25 метрів. Вітчизняні ж норми передбачають відстань 100-200 метрів – залежно від виду боєприпасів і обсягу вибухової речовини. Звісно, це значно підвищить рівень безпеки.
Тож на 2021 рік очікуємо завершення повного циклу будівництва перших складів для зберігання боєприпасів, зроблених за новими стандартами.
Євген ПРОВОРНИЙ, АрміяInform
Комментариев:0